Szwajcarzy poparli umożliwienie zawierania „małżeństw” cywilnych parom jednopłciowym. Propozycja uzyskała większość głosów we wszystkich szwajcarskich kantonach.

W niedzielnym referendum 64,1 proc. Szwajcarów opowiedziało się za umożliwieniem zawierania „małżeństw” cywilnych parom tej samej płci. W związku z tym homoseksualne pary nabędą możliwość adopcji dzieci, a cudzoziemscy partnerzy Szwajcarów łatwiejszą drogę do uzyskania obywatelstwa.

Jak informowaliśmy w grudniu ub. roku, szwajcarscy parlamentarzyści zagłosowali za legalizacją „małżeństw” osób tej samej płci. Przyjęli również ustawę, która umożliwia transseksualistom zmianę płci poprzez złożenie deklaracji w urzędzie, bez udziału lekarza lub sądu.

Kraj zezwalał dotychczas parom tej samej płci na zawieranie „zarejestrowanych związków partnerskich”, co nie zapewniało jednak takich samych praw jak małżeństwom, w tym do uzyskania obywatelstwa i wspólnej adopcji dzieci.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Treść ustawy umożliwia gejom i lesbijkom zawieranie „małżeństw”, a lesbijkom dostęp do dawców nasienia.

Większość Szwajcarów (64,8 proc.) odrzuciła drugi poddany w niedzielę pod referendum projekt zmiany prawa zakładający zwiększenie opodatkowania zysków z kapitału.

Kresy.pl / bbc.com

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz