Ukraińskie media podają, że Polski Związek Piłki Nożnej doszedł do porozumienia z Andrijem Szewczenko w kwestii wysokości kontraktu na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski.

Kanał vZbirna poinformował w niedzielę o porozumieniu zawartym między Andrijem Szewczenko i Polskim Związkiem Piłki Nożnej (PZPN). Obie strony miały dojść do porozumienia w sprawie pensji w wysokości 2,5 miliona euro rocznie. Jedyną pozostałą do ustalenia sprawą jest rozwiązanie wciąż obowiązującej umowy z włoską Genoą.

Szewczenko został kilka dni temu zwolniony z funkcji trenera Genoi. W 11 spotkaniach wygrał tylko jeden mecz, trzykrotnie zremisował. Poniósł aż siedem porażek. Wcześniej przez pięć lat prowadził drużynę narodową Ukrainy. Wystąpił z nią w ćwierćfinale Euro 2020.

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski zostanie ogłoszony oficjalnie 31 stycznia.

W grudniu ubiegłego roku PZPN rozwiązał kontrakt z selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce nożnej Paulo Sousą. Portugalczyk odszedł po zapłaceniu odszkodowania. Porzucenie reprezentacji przez portugalskiego trenera było zaskakujące, ponieważ jeszcze przed Świętami zapewniał on, że ma zamiar wypełnić kontrakt i zdobyć z reprezentacją awans do Mistrzostw Świata.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Paulo Sousa pożegnał się z posadą selekcjonera reprezentacji Polski równie zaskakująco, jak nim został – w styczniu ubiegłego roku zastąpił niespodziewanie zwolnionego Jerzego Brzęczka. Z polską kadrą nie odniósł większych sukcesów – pod jego wodzą Polacy odpadli z Mistrzostw Europy zdobywając zaledwie jeden punkt. Później awansowali do baraży MŚ, ale zdołali wygrać tylko z takimi drużynami jak San Marino, Andora i Albania.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply