Ołeksandr Nakoneczny, szef regionalnego oddziału SBU w obwodzie kirowogradzkim, został znaleziony martwy w swoim domu z raną postrzałową – poinformował w niedzielę portal Obozrevatel.

W mieście Kropywnycki wieczorem 20 sierpnia znaleziono martwego szefa Służby Bezpieczeństwa Ukrainy w obwodzie kirowogradzkim Ołeksandra Nakonecznego. Mężczyzna miał ranę postrzałową. Według wstępnych danych urzędnik mógł popełnić samobójstwo – podał portal powołując się na swoje źródła.

Odnotowano, że do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 22:50 – zwłoki w mieszkaniu przy ul. Tarkowskiego znalazła żona zmarłego.

Na miejsce przybyli funkcjonariusze organów ścigania i zaczęli badać ciało. Okoliczności incydentu są ustalane. „Według wstępnych danych popełnił samobójstwo przy użyciu broni palnej – pistoletu” – podają źródła.

Ołeksandr Nakoneczny od początku 2021 r. pełni funkcję szefa Służby Bezpieczeństwa Ukrainy w obwodzie kirowogradzkim. Prezydent Ukrainy podpisał dekret o jego nominacji 16 stycznia 2021 r. Mężczyzna został trzecim szefem wydziału w region w ciągu ostatnich dwóch lat.

Przed objęciem stanowiska w obwodzie kirowogradzkim Nakoneczny pracował przez dwa lata w wydziale kontrwywiadu i ponad dziesięć lat w wydziale walki z korupcją i przestępczością zorganizowaną kijowskiej centrali SBU. Miał stopień wojskowy podpułkownika.

Zobacz też: Ukraina: Zatrzymano szefa krymskiego wydziału SBU pod zarzutem zdrady [+FOTO/VIDEO]

Zobacz też: Zełenski odwołał zastępcę sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy

Kresy.pl/Obozrevatel

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz