Sigmar Gabriel udzielił wywiadu dla Spiegla w którym krytycznie odniósł się do polityki prowadzonej przez Turcję.

Sigmar Gabriel stwierdził, że osobiście miał zawsze wątpliwości, czy Turcja powinna wejść do UE, jednak w jego Socjaldemokratycznej Partii Niemiec była to opinia mniejszości. Dodał również, że nie jest zadowolony z koncepcji zaoferowania Turcji uprzywilejowanego partnerstwazamiast członkostwa, forsowanej przez Angelę Merkel, przed objęciem przez nią w 2005 r. urzędu kanclerza. Szef niemieckiego MSZ zaznaczył, że zmienił zdanie, po referendum ws. Brexitu.CZYTAJ TAKŻE:
Erdogan do Turków w Europie: Miejcie po pięcioro dzieci, aby odpowiedzieć na „dyskryminację”

Gabriel stwierdził: dziś sytuacja jest całkiem inna z powodu Brexitu.Zaznaczył również, że opowiada się specjalnymi relacjami pomiędzy UE a W. Brytanią. Zdaniem ministra dla Unii będzie to ważny proces uczenia się.

Ankara od ostatniego kryzysu w relacjach z państwami Unii Europejskiej, związanego z napięciami na linii Turcja-Holandia, coraz częściej zaczyna grozić wycofaniem się z porozumień dotyczących imigrantów.

kresy.pl / onet.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

a

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. mix :

    I tak powoli Niemcy zaczynają mieć na pieńku z coraz większą ilością państw. Prędzej czy później buta zawsze z Niemca wyjdzie, to był idiotyczny pomysł aby temu państwu powierzać jakiekolwiek „przywództwo” bo się do tego kompletnie nie nadaje.