Sigmar Gabriel udzielił wywiadu dla Spiegla w którym krytycznie odniósł się do polityki prowadzonej przez Turcję.

Sigmar Gabriel stwierdził, że osobiście miał zawsze wątpliwości, czy Turcja powinna wejść do UE, jednak w jego Socjaldemokratycznej Partii Niemiec była to opinia mniejszości. Dodał również, że nie jest zadowolony z koncepcji zaoferowania Turcji uprzywilejowanego partnerstwazamiast członkostwa, forsowanej przez Angelę Merkel, przed objęciem przez nią w 2005 r. urzędu kanclerza. Szef niemieckiego MSZ zaznaczył, że zmienił zdanie, po referendum ws. Brexitu.

CZYTAJ TAKŻE:
Erdogan do Turków w Europie: Miejcie po pięcioro dzieci, aby odpowiedzieć na „dyskryminację”

Gabriel stwierdził: dziś sytuacja jest całkiem inna z powodu Brexitu.Zaznaczył również, że opowiada się specjalnymi relacjami pomiędzy UE a W. Brytanią. Zdaniem ministra dla Unii będzie to ważny proces uczenia się.

Ankara od ostatniego kryzysu w relacjach z państwami Unii Europejskiej, związanego z napięciami na linii Turcja-Holandia, coraz częściej zaczyna grozić wycofaniem się z porozumień dotyczących imigrantów.

kresy.pl / onet.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    mix :

    I tak powoli Niemcy zaczynają mieć na pieńku z coraz większą ilością państw. Prędzej czy później buta zawsze z Niemca wyjdzie, to był idiotyczny pomysł aby temu państwu powierzać jakiekolwiek „przywództwo” bo się do tego kompletnie nie nadaje.