Pełniący obowiązki federalnego ministra spraw zagranicznych Heiko Maas wyraźnie wypowiedział się przeciwko przyjmowaniu do Niemiec nielegalnych imigrantów, którzy znajdują się w białoruskiej strefie przygranicznej. W poniedziałek rozmawiał na ten temat w Brukseli z ministrami spraw wewnętrznych krajów UE.

Opowiadałbym się za tym, aby ludzie, którzy tam są, zostali odesłani do swoich krajów pochodzenia. Widać, że ludzie przylatują prosto na Białoruś z biletami lotniczymi. Ci, którzy dostają azyl polityczny, w większości mają inne drogi do pokonania – mówił Maas, cytowany przez portal Frankfurter Rundschau we wtorek.

Podkreślił, że ci ludzie nie powinni “pod wpływem fałszywych informacji stawać się instrumentami polityki białoruskiego dyktatora Alaksandra Łukaszenki”.

Zaznaczył, że w krajach ich pochodzenia “prowadzone są kampanie uświadamiające”.

Przypomnijmy, że w niedzielę premier niemieckiej Saksonii opowiedział się przeciwko przyjmowaniu w Niemczech imigrantów, którzy znajdują się w białoruskiej strefie przygranicznej. „Warszawa postępuje słusznie, więc nie wolno nam wbijać Polsce noża w plecy” – powiedział.

fr.de / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply