„Będziemy wspierać Ukrainę w jej wstąpieniu do Unii Europejskiej i NATO. Moglibyśmy stać się idealnym sojusznikiem Ukrainy w UE. Jesteśmy zainteresowani rozwojem stosunków, ponieważ Ukraina jest częścią Europy” – oświadczy szef greckiego MSZ Nikos Dendias po rozmowach w Kijowie. Dendias rozmawiał ze swoim odpowiednikiem Dmytrem Kułebą.

Dendias oświadczył, że zdaniem strony greckiej Ukraina powinna na tym etapie w większym stopniu korzystać z postanowień umowy stowarzyszeniowej z UE – podaje agencja Ukrinform. Wyraził też poparcie dla drogi Ukrainy do wstąpienia do NATO.

Grecki minister spraw zagranicznych z zadowoleniem przyjął dołączenie Ukrainy do Europejskiego Zielonego Ładu i innych programów UE.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Czytaj także: Kułeba: Ukraina jest gotowa do rozmów o rekompensacie za skutki Nord Stream 2

„To bardzo słuszne i macie w tym nasze poparcie. Mamy nadzieję, że proces dostosowania Ukrainy do wszystkich przepisów unijnych zakończy się bardzo szybko” – powiedział minister.

Dendias zapewnił też, że Grecja wspiera Ukrainę na ścieżce reform zgodnych ze standardami NATO i jako członek Sojuszu dąży do ścisłego przestrzegania środków bezpieczeństwa wobec Ukrainy na Morzu Czarnym.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że w połowie czerwca sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg jasno dał do zrozumienia, że wstąpienie Ukrainy do Sojuszu jest „dalekie”. Podkreślił, że Ukraina jest „państwem aspirującym”.

Zobacz także: MSZ Rosji: NATO zwiększa swoją aktywność na Ukrainie

ukrinform.net / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz