Nie ma mowy o cięciach wydatków społecznych oraz na obronność – oświadczył w sobotę szef KPRM Marek Kuchciński.

Marek Kuchciński został zapytany o doniesienia medialne sugerujące, że premier Mateusz Morawiecki polecił poszczególnym resortom – poza Ministerstwem Obrony Narodowej oraz Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej – szukać oszczędności na poziomie 5 proc. “Nie było takiego polecenia, tylko właśnie próba racjonalizacji wydatków i polityki finansowej wewnątrz poszczególnych resortów” – odpowiedział, cytowany przez portal WNP.

Podkreślił, że rządowi szczególnie zależy na wskazanych resortach, czyli MON i MRiPS. “Zależy nam przede wszystkim na zapewnieniu bezpieczeństwa Polakom” – zaznaczył. “To musi zapewnić silna armia, którą rozbudowuje wicepremier Mariusz Błaszczak – stąd w ciągu ostatnich kilku lat dwukrotnie zwiększyła się liczba żołnierzy w Polsce” – dodał.

“Szef MON kupuje i planuje zakupy nowego sprzętu z Korei Południowej i Stanów Zjednoczonych oraz z innych kierunków. Silna i uzbrojona armia jest fundamentem zapewnienia bezpieczeństwa i stabilnego rozwoju Polaków” – powiedział szef KPRM.

Zobacz także: Sasin zapowiada cięcia wydatków

Zadeklarował również, że “nie ma też mowy o cięciach wydatków społecznych”. “Jeżeli mamy myśleć o jakichkolwiek oszczędnościach, to one w zasadzie mogą być w każdej dziedzinie, poza armią oraz obszarem społecznym, który dotyczy poszczególnych obywateli – całych grup, ale przede wszystkim tych, którzy wsparcia najbardziej potrzebują. Stąd Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej także jest wyłączone z kwestii oszczędności” – dodał.

Zobacz także: „Może być różnie” – Kaczyński o kryzysie i długu publicznym

wnp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply