Zdaniem dyrektora generalnego Deutsche Banku obecnie wielu pracowników już wykonuje pracę mechaniczną, przez co będzie można ich zastąpić robotami.

Financial Times donosi, że dyrektor generalny Deutsche Banku John Cyran w trakcie konferencji dotyczącej bankowości we Frankfurcie nad Menem zapowiedział, że bliski jest koniec ery księgowych i bankierów pracujących jak liczydła, których można zastąpić robotami.

Nie potrzebujemy tak wielu ludzi. W naszych bankach zatrudniamy osoby, którzy zachowują się jak roboty, wykonując mechanicznie polecenia. Jutro będziemy mieli roboty, które będą zachowywać się jak ludzie. Musimy znaleźć nowe sposoby zatrudniania ludzi, a być może to ludzie muszą znaleźć nowe sposoby spędzania swojego czasu – oświadczył Cryan.

ZOBACZ TAKŻE: Chińczycy największym udziałowcem Deutsche Banku

Podczas wystąpienia dyrektor generalny największego niemieckiego banku nie podał jednak żadnych konkretne informacje, wskazujących na liczbę pracowników zagrożonych wypowiedzeniem. Aktualnie Deutsche Bank daje zatrudnienie dla około 100 tysięcy osób na całym świecie. W trakcie swojego wystąpienia Cryan tłumaczył, że kierowana przez niego instytucja finansowa potrzebuje rewolucyjnego ducha, a rozwiązania, które obecnie się sprawdzają, jednak mogą okazać się nieskuteczne w przyszłości.

Kresy.pl istnieją dzięki wsparciu Darczyńców
Pomogłeś już w tym miesiącu?

Dyrektor generalny Deutsche Banku dodał także, że Frankfurt, musi zainwestować w infrastrukturę, jeżeli ma chce przejąć centrum finansowe Londynu po Brexicie.

kresy.pl / bankier.pl

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz