W środę, 5 kwietnia spodziewamy się oficjalnej wizyty prezydenta Ukrainy w Polsce – oświadczył w poniedziałek szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej, Marcin Przydacz. “Wizyta pod wieloma względami będzie szczególna” – powiedział.

Przydacz był w poniedziałek gościem RMF FM. Został zapytany, czy po tym, jak Wołodymyr Zełenski odwiedził Waszyngton, Londyn, Paryż i Brukselę, odwiedzi także Polskę. “W środę, 5 kwietnia spodziewamy się oficjalnej wizyty prezydenta Ukrainy w Polsce” – oświadczył, cytowany przez Rzeczpospolitą.

“Oczywiście względy polityczne i bezpieczeństwa muszą być brane pod uwagę, ale umówiliśmy się ze stroną ukraińską, że tę informację podamy publicznie. Prezydent Zełenski chce spotkać się z Polakami, z Ukraińcami mieszkającymi w Polsce. Takie spotkanie planujemy na środowy wieczór, na środowe popołudnie na Zamku Królewskim w Warszawie” – wskazał Przydacz.

“Każdy będzie mógł przyjść na Plac Zamkowy w środę popołudniu i gwarantuję, że każdy będzie mógł zobaczyć prezydentów, na pewno na telebimie, a być może nawet w bliższej relacji” – dodał.

Zobacz także: Zełenski: Jest propozycja leczenia i rehabilitacji w Polsce 2,5 tys. ukraińskich żołnierzy

Przydacz wyraził opinię, że “wizyta pod wieloma względami będzie szczególna”. “Przygotowujemy szereg elementów, które sprawią, że będzie miała charakter szczególny” – zaznaczył.

Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej podkreślił, że “będzie to oficjalna wizyta a nie robocza, tak jak wcześniejsze wizyty Zełenskiego w zachodnich stolicach”.

Jak wskazał, podczas wizyty Zełenskiego w Polsce prezydent Ukrainy odbędzie “długą rozmowę” z prezydentem Andrzejem Dudą. Zełenski ma spotkać się także z premierem Mateuszem Morawieckim.

Zobacz także: Zełenski spotkał się z przedstawicielami Rheinmetall

rp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply