Według kontrowersyjnego Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka w ciągu ostatnich 16 miesięcy w rosyjskich oraz rządowych nalotach miało zginać blisko 9,5 tys. cywilów.

W okresie od od 20 listopada 2014 roku do 20 lutego 2016 roku na całym terytorium Syrii z rąk sił rządowych miało zginąć 7 842 osób. Według Obserwatorium padli ofiarą ataków lotniczych i artyleryjskich.

W nalotach i ostrzale miało też zginać 4 118 terrorystów z tzw. Państwa Islamskiego oraz innych islamistycznych ugrupowań.

Rosyjskie lotnictwo ma odpowiadać dodatkowo za śmierć 1 653 cywilów oraz 2056 terrorystów z tzw. Państwa Islamskiego oraz innych islamistycznych ugrupowań.

PAP / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz