W środę  8. Flotylla Obrony Wybrzeża poinformowała, że na okręty transportowo-minowe załadowany został sprzęt oraz żołnierze 12. Brygady Zmechanizowanej. “W ramach wspólnych ćwiczeń Marynarki Wojennej i Wojsk Lądowych zostaną oni przetransportowani do portu w Szczecinie. Transport żołnierzy na polskich okrętach to doskonały przykład na łączenie i wykorzystywanie wspólnych zdolności bojowych” – podano.

W środę na pokłady ORP Kraków oraz ORP Poznań ze składu 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych załadowano kilkanaście pojazdów wojskowych w tym dziesięć pojazdów KTO Rosomak oraz zaokrętowano kilkudziesięciu żołnierzy.

W komunikacie podkreślono, że głównym celem tego typu treningów jest praktyczne sprawdzenie możliwości oraz wariantów załadunku techniki wojskowej na okręt. Doskonalona jest metodyka wprowadzania pojazdów na ich pokład, a także procedury związane z bezpieczeństwem operacji transportowych.

źr. wojsko-polskie.pl

źr. wojsko-polskie.pl

 

“O ile dla marynarzy jest to rutynowe zadanie, o tyle dla żołnierzy Wojsk Lądowych jest to nowe doświadczenie. Po zaparkowaniu pojazdów załoga zabezpieczyła sprzęt odpowiednio do morskiej podróży, zaokrętowani żołnierze musieli zaś zapoznać się z okrętem, poznać zasady bezpieczeństwa obowiązujące na pokładzie oraz przejść podstawowe szkolenie z zakresu ratownictwa morskiego. Jest to również doskonała okazja do współpracy pomiędzy siłami wchodzącymi w skład 8. Flotylli Obrony Wybrzeża ze Świnoujścia oraz jednostkami największego związku taktycznego w regionie 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej przed realizacją przyszłych zadań” – napisano.

Zobacz także: Marynarka Wojenna RP o zarzutach ze strony Nord Stream 2: “Nie prowadzimy żadnych prowokacji”

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
źr. wojsko-polskie.pl

źr. wojsko-polskie.pl

źr. wojsko-polskie.pl

źr. wojsko-polskie.pl

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Minister obrony: Ruszył program Miecznik. Umowa zostanie podpisana do połowy bieżącego roku

źr. wojsko-polskie.pl

źr. wojsko-polskie.pl

wojsko-polskie.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply