Duże sukcesy odnieśli uczniowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego na indywidualnych mistrzostwach uczniowskich w biathlonie, rozgrywanych w Ignalinie.

Uczniowie zdobyli cztery medale, stojąc na wszystkich schodkach podium, czyli złoty, srebrny i dwa brązowe.

Biathloniści rywalizowali w sprincie ze strzelaniem, stojąc oraz leżąc, gdzie za każdy niecelny strzał musieli pokonać karna rundę długości 150 m.

Złoty medal w sprincie na 6 km w grupie wiekowej urodzonych w latach 1993- 1994 zdobył Maciej Mikielewicz z Niemenczyna, który w dobrym tempie pokonał pierwszy odcinek trasy. Chociaż miał jeden niecelny strzał, objął prowadzenie w wyścigu. Podczas II rundy na strzelnicy zanotował aż 4 pudła i po pokonaniu karnych rund zajmował drugie miejsce. Dzięki dobremu przygotowaniu fizycznemu odrobił straty na ostatnich dwóch km i na mecie wyprzedził o 2 sekundy przedstawiciela Onikszt Modestasa Grikusa.