Pod Moskwą uzbrojony mężczyzna, były żołnierz i weteran z Czeczenii, wszczął strzelaninę. Na miejsce wezwano Gwardię Narodową. Zginęły cztery osoby. Sprawca przedarł się przez kordon i zbiegł.

Według wstępnych informacji podanych przez rosyjskie MSW rejonu moskiewskiego, w podmoskiewskiej wsi Kratowo niespełna 40-letni Igor Z., mieszkaniec tej miejscowości zaczął strzelać do przechodniów z karabinu myśliwskiego. Sprawca zabarykadował się w prywatnym budynku.

Na miejsce wezwano Rosyjską Gwardię Narodową, która przystąpiła do szturmu na budynek. W odpowiedzi strzelec otworzył do nich ogień – wcześniej rzucając dwa granaty w ich kierunku.

Początkowo agencja Tass, powołując się na swoje źródło podawała, że na miejscu zdarzenia leżą ciała dwóch ludzi, zastrzelonych przez mieszkańca jednego z domów na terenie jego posesji. Trzy inne osoby miały zostać ranne. Policjanci nie mogli zabrać ciał, ponieważ znajdowali się pod ostrzałem.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Później informowano już o czterech zabitych i trzech rannych. Stan dwóch z nich określany jako krytyczny. Sprawca miał również podpalić jeden z okolicznych domów. Prawdopodobnie ranny został również jeden rosyjski gwardzista.

Teren wokół miejsca zdarzenia został odcięty. Mimo tego, sprawca zdołał się przedrzeć i zbiec, strzelając w stronę funkcjonariuszy . Nadal jest uzbrojony. Rosyjskie służby prowadzą poszukiwania, przeczesując pobliski las i okoliczne domy.

Agencja Tass podaje, że Igor Z. w przeszłości był żołnierzem i brał udział w wojnie w Czeczenii. Mieszkał z matką. Zdaniem sąsiadów, jest chory psychicznie. Z kolei agencja „Interfax” podaje, mężczyzna może pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Według jednej z wersji, wcześniej pokłócił się z sąsiadami. W domu, w którym wybuchła strzelanina, mieszkały cztery rodziny.

Przeczytaj: Rosja: Strzelanina z terrorystami i wybuch bomby

Później podano, że sprawca prawdopodobnie został odcięty na sąsiedniej ulicy (wg innych źródeł, w pasie lasu nieopodal domu).

Trwa również transmisja na żywo:

Tass / rmf24.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz