Straż Graniczna zatrzymała przemytnika imigrantów

W miejscowości Pobondzie (gmina Rutka-Tartak) funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG zatrzymali 32-letniego obywatela Uzbekistanu, który w swoim aucie przewoził 5 obywateli Iraku.

Jak poinformowała w piątek Straż Graniczna, w miejscowości Pobondzie (gmina Rutka-Tartak) funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG zatrzymali 32-letniego obywatela Uzbekistanu, który w swoim aucie przewoził 5 obywateli Iraku.

Cudzoziemcy nie posiadali dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu na terytorium RP, nielegalnie przekroczyli granicę polsko-litewską.

W czwartek funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG ujawnili 27 cudzoziemców, którzy nielegalnie przedostali się na terytorium Polski na odcinku granicy z Białorusią. 13-osobowa grupa migrantów nielegalnie przekroczyła granicę przez rozlewiska rzeki.

Cudzoziemcy, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę pochodzili między innymi z: Konga, Kamerunu, Somalii, Gwinei. Zdarzenia miały miejsce na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Białowieży, Dubiczach Cerkiewnych, Lipsku i Narewce. Funkcjonariusze z Placówki SG w Białowieży ujawnili 13-osobową grupę cudzoziemców, która nielegalnie przekroczyła granicę przez rozlewiska rzeki Leśna Prawa.

Jak informowaliśmy, funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału SG odnotowali w środę 52 próby nielegalnego przekroczenia polsko – białoruskiej granicy. Zdarzenia miały miejsce na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Białowieży, Dubiczach Cerkiewnych, Michałowa, Nowego Dworu i Płaskiej. Cudzoziemcy, którzy nielegalnie przekroczyli granicę naszego państwa pochodzili między innymi z Syrii, Afganistanu, Togo, Nigerii, Senegalu, Ghany, Turkmenistanu. Przedostali się w większości do Polski przez rzeki graniczne i ich rozlewiska.

Jak czytamy na profilu Straży Granicznej na Twitterze, cudzoziemcy posiadali rosyjskie wizy.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz