W Dniepropietrowsku, Zaporożu, Odessie zorganizowano dziś protesty przed siedzibami administracji obwodowych. Wieczorem w Zaporożu doszło do pacyfikacji demonstracji, w Dniepropietrowsku do starć, jest wielu rannych – informują miejscowi dziennikarze.

W Zaporożu na placu przed administracją obwodową zebrało się według różnych źródeł od 6 do 10 tysięcy osób. Dostępu do siedziby państwowych administracji broniły milicja, oddziały specjalne Berkut oraz współpracujący z władzą dresiarze, tak zwane „tituszki”. Opozycjonistów przed napadem ze strony dresiarzy bronili kibice klubu Metalurg Zaporoże.Wieczorem doszło do rozpędzenia manifestacji – informują miejscowi dziennikarze. Jak informuje zaporoski portal 061.ua, w sprawie szturmu na administrację zostało wszczęte śledztwo z paragrafu 341 kodeksu karnego – przejęcie budynków władz jest zagrożone karą do 6 lat więzienia.

Z kolei w Dniepropietrowsku przed siedzibą administracji państwowej zgromadziło się dziś kilka tysięcy osób. Budynku bronili milicjanci oraz około 200-250 „tituszków”.

Doszło do starć demonstrantów wspieranych przez kibiców Dniepra Dniepropietrowsk z oddziałami milicji i „tituszkami”:

Kibice Dniepra Dniepropietrowsk ostrzelani przez „tituszki”

Jeden z „tituszek” pojmany przez protestujących w Dniepropietrowsku:

Pravda.com.ua/Polskieradio.pl/Lb.ua/Kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz