W Dniepropietrowsku, Zaporożu, Odessie zorganizowano dziś protesty przed siedzibami administracji obwodowych. Wieczorem w Zaporożu doszło do pacyfikacji demonstracji, w Dniepropietrowsku do starć, jest wielu rannych – informują miejscowi dziennikarze.

W Zaporożu na placu przed administracją obwodową zebrało się według różnych źródeł od 6 do 10 tysięcy osób. Dostępu do siedziby państwowych administracji broniły milicja, oddziały specjalne Berkut oraz współpracujący z władzą dresiarze, tak zwane „tituszki”. Opozycjonistów przed napadem ze strony dresiarzy bronili kibice klubu Metalurg Zaporoże.

Wieczorem doszło do rozpędzenia manifestacji – informują miejscowi dziennikarze. Jak informuje zaporoski portal 061.ua, w sprawie szturmu na administrację zostało wszczęte śledztwo z paragrafu 341 kodeksu karnego – przejęcie budynków władz jest zagrożone karą do 6 lat więzienia.

Z kolei w Dniepropietrowsku przed siedzibą administracji państwowej zgromadziło się dziś kilka tysięcy osób. Budynku bronili milicjanci oraz około 200-250 „tituszków”.

Doszło do starć demonstrantów wspieranych przez kibiców Dniepra Dniepropietrowsk z oddziałami milicji i „tituszkami”:

Kibice Dniepra Dniepropietrowsk ostrzelani przez „tituszki”

Jeden z „tituszek” pojmany przez protestujących w Dniepropietrowsku:

Pravda.com.ua/Polskieradio.pl/Lb.ua/Kresy.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz