Burmistrz miasta Como postanowił poprawić wygląd śródmieścia w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Władze miasta Como w północnych Włoszech zakazały osobom bezdomnym wstępu do centrum miasta. Ma to służyć wyglądowi miasta podczas świąt i komfortowi osób robiących przedświąteczne zakupy. Przeciwko tej decyzji zaprotestowała miejscowa Caritas. – podała w środę Katolicka Agencja Informacyjna.

Rozporządzenie burmistrza Como obowiązuje od 17. grudnia do 10. stycznia. Jak podaje KAI, jako pierwsi przekonali się o tym wolontariusze, którzy codziennie przynoszą śniadania bezdomnym nocującym w arkadach jednego z kościołów. Okazało się, że służby miejskie wyprosiły kloszardów poza centrum miasta. Zdaniem władz Como pozbycie się bezdomnych poprawi wygląd śródmieścia, w którym przed świętami wiele osób robi zakupy.

Dyrektor Caritas diecezji Como Roberto Bernasconi oskarżył władze miasta o sprowadzanie Bożego Narodzenia do wydarzenia komercyjnego i nieczułość na dramat ludzi, którzy nie mają gdzie mieszkać.

To nie tylko imigranci, ale również rodziny, którym nie udaje się wiązać końca z końcem, to ludzie w podeszłym wieku, którzy są coraz bardziej samotni, to młodzi, nie rozumiejący, co jest celem w życiu, to także miejscowe więzienie, w którym aktualnie przebywa pół tysiąca osób – stwierdził Bernasconi.

Szef Caritas zapowiedział, że pierwszego dnia Bożego Narodzenia jego organizacja zorganizuje bezdomnym wielkie przyjęcie.

CZYTAJ TAKŻE: Włochy: bezdomny człowiek zmarł przy 4-gwiazdkowym hotelu goszczącym tzw. uchodźców

Kresy.pl / KAI

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply