Co najmniej trzy osoby zostały poważnie ranne w wyniku strzelaniny w dzielnicy Wedding w Berlinie – podał portal berliner-zeitung.de.

Jak przekazały niemieckie media, strzelanina miała miejsce w poniedziałek w nocy.

Według berliner-zeitung.de incydent miał miejsce w pobliżu szisza baru w dzielnicy Wedding na rogu Müllerstrasse i Transvaalstrasse . Oddano ponad 20 strzałów, w wyniku czego ranne zostały trzy osoby, które trafiły do szpitala. Lokalny funkcjonariusz policji przekazał, że  jedna z trzech ofiar została postrzelona od siedmiu do ośmiu razy w górną część ciała.

Żaden napastnik nie został dotychczas zatrzymany.

Jak ostatnio informowaliśmy, przy squacie Rigaer Strasse 94 w Berlinie doszło w środę do zamieszek. Lewicowi ekstremiści zaatakowali funkcjonariuszy. Płonęły barykady, są ranni policjanci. Policja użyła armatki wodnej.

Lewicowi bojówkarze rzucali kamieniami w policję. „Rozpoczęła się obrona Rigaers94” – deklarowali w mediach społecznościowych lewicowi aktywiści skupieni wokół squatu. Zamieszki zostały spowodowane zapowiedzią kontroli przeciwpożarowej w squacie przy Rigaer Strasse 94 w Berlinie. W starciach brało udział kilkudziesięciu aktywistów.

Informacje „Welt” wskazują, że niektórzy policjanci odnieśli rany. Pobliskie tory tramwajowe zostały zablokowane odpadami wielkogabarytowymi, układanymi przez lewicowych bojówkarzy.

Squat jest symbolem lewicowej sceny ekstremistycznej w Berlinie. Lewicowi bojówkarze często wycofują się do tego budynku po atakach na policjantów na ulicy. „Większość mieszkań jest wynajmowana. Jednak nie jest jasne, kto teraz tam mieszka. Właścicielowi domu, policji i odpowiednim władzom od dawna odmawia się wejścia” – pisze w środę dziennik „Welt”.

Kresy.pl / berliner-zeitung.de

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply