Problemy z wywozem lwowskich śmieci trwają już od roku.

Portal Varta1 opublikował film, na którym widać, jak uczestnicy zjazdu starych samochodów we Lwowie przejeżdżają obok sterty śmieci wyrzuconych na ulicę Bohaterów Majdanu. Wcześniej informowano, że mieszkańcy przyległych budynków w proteście przeciwko niewywożeniu śmieci, wyrzucili je na drogę.

Internauta, który zamieścił film, napisał: Uczestnicy wyścigu „Leopolis Grand Prix z całej Europy omijają kupy śmieci na Bohaterów Majdanu! Jaka hańba…

Ukraińskie media regularnie informują o blokowaniu ulic stertami śmieci przez zniecierpliwionych lwowiaków. Dwa dni temu na ulicy Gródeckiej, jednej z najważniejszych ulic Lwowa, niewywiezione od miesiąca śmieci podpalono. Do pogłębienia problemu przyłożyła się także natura – pod koniec maja potoki wody płynące ulicami, spowodowane potężną ulewą, rozniosły śmieci po całym mieście.

PRZECZYTAJ: Lwów: wejście do sklepu należącego do Poroszenki zablokowano stertą śmieci

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że lwowskie podmiejskie wysypisko w Grzybowicach zostało zamknięte po pożarze w czerwcu zeszłego roku, kiedy zginęły tam trzy osoby, i od tego czasu Lwów jest zmuszony do korzystania z wysypisk innych miast, co często jest blokowane. Pojawił się nawet pomysł przywozu śmieci do Polski, jednak okazało się, że zabraniają tego przepisy. Spekulowano, że władze centralne celowo utrzymują śmieciową blokadę Lwowa, by skompromitować osobę mera Lwowa Andrija Sadowego, który jest liderem opozycyjnej partii „Samopomoc”. W kwietniu br. Sadowy ogłosił, że podpisano memorandum o zakończeniu śmieciowej blokady miasta, które ma gwarancje rządu. Jednak ukraińskie media wciąż informują o przepełnionych śmietnikach we Lwowie oraz lwowskich śmieciach znajdowanych na dzikich wysypiskach.

Kresy.pl / Facebook / Varta1 / Volynnews / ICTV / depo.ua / dailylviv.com

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz