Jak informują analitycy e-petrol, przeceny obserwowane na polskich stacjach benzynowych nadal są konsekwencją spadków cen ropy spowodowanych rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Najbardziej potaniał olej napędowy – 6 groszy na litrze.

Jak poinformowała w środę Polska Agencja Prasowa (PAP), analitycy zwrócili uwagę, że oprócz oleju napędowego potaniały także oba gatunki benzyn oraz autogaz.

Analitycy wyjaśnili także, że w tym tygodniu największe przeceny dotyczyły oleju. Potaniał on o 6 groszy na litrze do średnio 5,03 zł. Warto zwrócić uwagę, że Diesel potaniał już od połowy stycznia o 16 groszy.

Zobacz także: Z powodu koronawirusa linie lotnicze stracą miliardy

„O 5 groszy mniej kierowcy płacą także za zakup litra autogazu, który w sprzedaży detalicznej jest oferowany przeciętnie po 2,20 zł. Najmniejsze spadki dotyczą natomiast cen benzyn, które potaniały o 2 grosze i kosztują 4,87 oraz 5,22 zł/l” – stwierdzają eksperci. E-petrol poinformował także, że obecnie zatankujemy najtaniej w województwach świętokrzyskim i śląskim. Benzyny kosztują tam średnio 4,74 i 5,07 zł/l.

W województwach śląskim i lubelskim najtańszy jest też olej napędowy (4,94 zł/l). Na Opolszczyźnie najbardziej przeceniony jest z kolei gaz LPG – 1,95 zł/l.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak informuje agencja, najdroższe ceny benzyny są za to na Podkarpaciu. Średnia cena za litr Pb95 i ON wynosi tam bowiem 4,97 i 5,14 zł/l. Benzyna Pb98 najdroższa jest w województwie lubelskim (5,32 zł/l). Na Kujawach i Pomorzu zapłacimy za to najwięcej za gaz (2,27 zł/l).

„Przeceny, które obserwujemy na stacjach, są w dalszym ciągu konsekwencją gwałtownych spadków cen ropy związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa oraz spowodowanych nimi cięć w cennikach krajowych rafinerii” – podsumowali analitycy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Austria odmówiła wpuszczenia do kraju pociągu jadącego z Włoch. Powód – koronawirus

pap / forsal.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz