Jak informują analitycy e-petrol, przeceny obserwowane na polskich stacjach benzynowych nadal są konsekwencją spadków cen ropy spowodowanych rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Najbardziej potaniał olej napędowy – 6 groszy na litrze.

Jak poinformowała w środę Polska Agencja Prasowa (PAP), analitycy zwrócili uwagę, że oprócz oleju napędowego potaniały także oba gatunki benzyn oraz autogaz.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6638.82 PLN    (30.17%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Analitycy wyjaśnili także, że w tym tygodniu największe przeceny dotyczyły oleju. Potaniał on o 6 groszy na litrze do średnio 5,03 zł. Warto zwrócić uwagę, że Diesel potaniał już od połowy stycznia o 16 groszy.

Zobacz także: Z powodu koronawirusa linie lotnicze stracą miliardy

„O 5 groszy mniej kierowcy płacą także za zakup litra autogazu, który w sprzedaży detalicznej jest oferowany przeciętnie po 2,20 zł. Najmniejsze spadki dotyczą natomiast cen benzyn, które potaniały o 2 grosze i kosztują 4,87 oraz 5,22 zł/l” – stwierdzają eksperci. E-petrol poinformował także, że obecnie zatankujemy najtaniej w województwach świętokrzyskim i śląskim. Benzyny kosztują tam średnio 4,74 i 5,07 zł/l.

W województwach śląskim i lubelskim najtańszy jest też olej napędowy (4,94 zł/l). Na Opolszczyźnie najbardziej przeceniony jest z kolei gaz LPG – 1,95 zł/l.

Jak informuje agencja, najdroższe ceny benzyny są za to na Podkarpaciu. Średnia cena za litr Pb95 i ON wynosi tam bowiem 4,97 i 5,14 zł/l. Benzyna Pb98 najdroższa jest w województwie lubelskim (5,32 zł/l). Na Kujawach i Pomorzu zapłacimy za to najwięcej za gaz (2,27 zł/l).

„Przeceny, które obserwujemy na stacjach, są w dalszym ciągu konsekwencją gwałtownych spadków cen ropy związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa oraz spowodowanych nimi cięć w cennikach krajowych rafinerii” – podsumowali analitycy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Austria odmówiła wpuszczenia do kraju pociągu jadącego z Włoch. Powód – koronawirus

pap / forsal.pl / kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz