Sondaż CBOS wskazuje, że Prawo i Sprawiedliwość, gdyby wybory parlamentarne mogłoby liczyć na poparcie na poziomie 47 proc.

W Sejmie znalazły by się jedynie cztery partie. Poza Prawem i Sprawiedliwością, byłaby to Platforma Obywatelska z poparciem 16 proc. badanych – jest to spadek o trzy pkt. proc.). Trzecie miejsce zająłby ruch Kukiz’15, na którego zagłosowałoby osiem procent badanych.

Sondaż wskazuje, że w parlamencie znalazłaby się jeszcze Nowoczesna, na którą głos oddałoby sześć procent wyborców. Poza Sejmem znalazłoby się PSL z 3 proc. głosów a partie: SLD, Partia Razem, Wolność Janusza Korwin-Mikkego mogą liczyć jedynie 2 proc.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: CBOS: 40 proc. Polaków jest zadowolonych z funkcjonowania demokracji w Polsce

12 proc. badanych przez CBOS zaznaczyło „trudno powiedzieć” odpowiadając na pytanie, na które ugrupowanie zagłosowaliby w wyborach.

Udział w wyborach parlamentarnych wzięłoby 70 proc. badanych. Na pewno nie poszłoby 16 proc, a 14 proc. nie było pewnych czy pójdzie zagłosować.

Sondaż CBOS został przeprowadzony etodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo, w dniach 5–12 października 2017 roku na liczącej 948 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Kresy.pl / onet.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz