Nowy sondaż Kantar dla „Faktów” TVN i TVN24 wskazuje na spadek notowań kandydata KO, Rafała Trzaskowskiego oraz na jego porażkę z Andrzejem Dudą w przypadku II tury wyborów prezydenckich.

Według opublikowanego w czwartek sondażu Kantar dla „Faktów” TVN i TVN24, urzędujący prezydent Andrzej Duda może liczyć na poparcie 40 proc. ankietowanych. Jak podano, oznacza to w zasadzie brak zmian od badania sprzed tygodnia. Drugie miejsce w badaniu ponownie zajmuje prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (KO). Głosować chciałoby na niego 2 proc. respondentów. To oznacza jednak spadek o 5 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim sondażem. To już kolejny w ostatnim czasie sondaż, który wskazuje na spadkową tendencję poparcia dla Trzaskowskiego.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8702.32 PLN    (39.55%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Kolejne miejsce, z dużą stratą, zajmuje były prezenter TVN Szymon Hołownia, który z poparciem 13 proc. badanych zanotował wzrost o 3 pkt. proc. Na Krzysztofa Bosaka chciałoby głosować 7 proc. ankietowanych (bez zmian), a na europosła Lewicy Roberta Biedronia – 3 proc. (wzrost o 1 pkt. proc.). Bardzo niskie poparcie notuje lider PSL, Władysław Kosiniaka-Kamysz, jedynie 2 proc., co oznacza spadek o 1 pkt proc.

 

W badaniu 8 proc. ankietowanych nie potrafiło odpowiedzieć, na kogo zamierza zagłosować w niedzielnych wyborach. Kantar szacuje frekwencję w niedzielnych wyborach na 58 proc.

Ponadto, uczestników sondażu zapytano o preferencje w II turze, w przypadku spotkania Duda-Trzaskowski. 47 proc. respondentów deklaruje, że zagłosuje na urzędującego prezydenta (spadek o 1 pkt proc.), a 45 proc. na kandydata KO (spadek o 3 pkt proc.). 8 proc. ankietowanych odpowiedziało „nie wiem/trudno powiedzieć/jeszcze nie zdecydowałem”.

Przeczytaj: Estymator: Duda i Trzaskowski w II turze [SONDAŻ]

Zobacz: Sondaż „RMF” i „DGP”: Trzaskowski minimalnie wygrywa w II turze

Sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 24-25 czerwca br. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1500 osób pełnoletnich.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak pisaliśmy, w sondażu Ipsos Andrzej Duda nadal utrzymuje znaczną przewagę nad pozostałymi kandydatami. Jednak wśród wyborców w wieku 18-29 urzędujący prezydent zajął dopiero czwarte miejsce (17 proc.). Pierwsze zajmuje w tej grupie Trzaskowski (23 proc.), tuż za nim są Bosak (22 proc.) i Hołownia (21 proc.).

rmf24.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz