Słowacka nacjonalistyczna Partia Ludowa rozpoczęła zbieranie głosów pod petycją o referendum w sprawie pozostania Słowacji w strukturach unijnych.

Partia Ludowa, której przywódcą jest Marian Kotleba rozpoczęła zbieranie głosów pod wnioskiem o referendum. Jest to kolejna partia nacjonalistyczna, która po zwycięstwie zwolenników Brexitu zamierza przeprowadzić podobne referendum w swoim kraju. Taki pomysł zgłosili już nacjonaliści z Holandii, Danii, Szwecji i Francji.

Partia Kotleby osiągnęła w ostatnich wyborach 8 procent głosów i po raz pierwszy weszła do parlamentu chce w ten sposób skorzystać wizerunkowo.

Najwyższy czas by Słowacja opuściła tonącego europejskiego Titanica– napisano w oświadczeniu partii.

Reuters/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz