Podczas sobotniego kongresu partii KORWiN Sławomir Mentzen został wybrany nowym prezesem ugrupowania. Partia KORWiN wchodzi w skład Konfederacji.

Sobotni kongres partii KORWiN został zorganizowany pod hasłem “Nowa nadzieja”. Nowym  prezesem partii został ekonomista Sławomir Mentzen. Wiceprezesami zostali poseł Konrad Berkowicz i Bartłomiej Pejo.

Zobacz także: Korwin-Mikke przeciwko wspieraniu interesów Polaków na Białorusi. Kamiński: Polska musi bronić interesów każdego Polaka

Poprzedni prezes partii Janusz Korwin-Mikke zaprzeczył kilka dni temu plotkom, jakoby planował ubiegać się o dalsze przewodzenie formacji. “Jakiś amok! Podobno wśród polityków krążą plotki, że ja po to od pół roku szykuję zmianę na stanowisku Prezesa i organizuję Kongres – by tego nie zrobić! Otóż ja mam 80 lat, do wielu rzeczy się jeszcze nadaję, ale na prezesa kandydować NIE BĘDĘ – bo od tego są młodsi i żwawsi!” – oświadczył, cytowany przez portal Do Rzeczy.

Do tej pory Sławomir Mentzen pełnił funkcję wiceprezesa partii KORWiN.

“Gratulacje dla Sławomira Mentzena, nowego lidera partii KORWiN! Zmiana pokoleniowa dokonała się niemal jednogłośnie, a ustępujący Janusz Korwin-Mikke otrzymał brawa i podziękowania w dobrym stylu” – napisał na Twitterze poseł Krzysztof Bosak (Ruch Narodowy, Konfederacja).

Zobacz także: Konfederacja odcięła się od proimigracyjnych wypowiedzi partii KORWiN

dorzeczy.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply