Skandal pod ambasadą Rosji: Gazeta Polska demonstruje ramię w ramię z apologetką UPA [+VIDEO]

Środowisko „Gazety Polskiej”, chcąc uczcić m.in. ofiary sowieckiej agresji na Polskę, demonstrowało wczoraj pod ambasadą Federacji Rosyjskiej wespół ze znaną apologetką ludobójczej UPA, Natalią Panczenko z Ukrainy, która kieruje inicjatywą EuroMajdan Warszawa.

Podczas demonstracji nie zabrakło nawiązań do bieżącej sytuacji międzynarodowej:

„Upominamy się o podmiotową politykę międzynarodową. Drugim postulatem jest solidarność europejska. Nas nie trzeba uczyć solidarności, bo Polacy wiedzą doskonale, co to jest. Naszym postulatem jest solidarność europejska przeciwko imperialnej polityce Władimira Putina”– mówiła Anita Czerwińska, szefowa warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej”.

„Zapominamy o ludziach wygnanych przez rosyjski imperializm. Skutki 17 września 1939 r. odczuwamy do dziś. Warto także pamiętać, że Hitler ze Stalinem dogadali się również w sprawie czystek antysemickich”– mówił z kolei Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

Podczas manifestacji głos zabrała takze Natalia Panczenko, mieszkająca w Warszawie Ukraina, kierująca inicjatywą EuroMajdan Warszawa. Znana jest ona z poglądów aprobujących metody postępowania Ukraińskiej Powstańczej Armii wobec Polaków:

„Tymczasem dla nas to jest flaga zwycięstwa. Pod tą flagą UPA walczyło za niepodległą Ukrainę, walczyło z Rosjanami, Niemcami, Węgrami, Austriakami, a także Polakami”– mówiła wcześniej w wywiadzie dla portalu naTemat.pl Panczenko.

„My, młodzi Ukraińcy, przyszliśmy oddać hołd ofiarom 17 września 1939 r. My też zaczęliśmy przychodzić pod tę najgorszą ambasadę w Polsce. To ambasada śmierci, ambasada tego, kto zabiera życie i zabija nawet małe dzieci”– mówiła z kolei Panczenko podczas wczorajszej manifestacji pod ambasadą Rosji.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Organizatorka EuroMajdanu w Warszawie: UPA walczyła z Polakami za niepodległą Ukrainę

YouTube.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

11 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  zan :

  Skomentuję bełkot Sakiewicza – speca od mamienia ćwierćinteliegntów. Otóż na czele – jak się wyraził – „rosyjskiego” imperium stał Gruzin wyniesiony do władzy przez żydowskich komisarzy ludowych, potem był Ukrainiec, a potem beznarodowi sowieciarze (bo np. Gorbaczow bardziej kochał USA niż Rosję, Rosjan w zasadzie nie lubił). Jakobiński zapał Gazeciarzy Polskich po prostu przeraża. Rozumiem uczcić 17 września, ale z tej okoliczności robić manify pod rosyjską ambasadą sugerując zupełną ciągłośc Putin-Stalin itd. to mocna przesada. jak widać hołota prowadzona przez Sakiewicza łyknie nawet poniżenia ze strony UPA. Tak się kończy neo-trockistowskie pranie mózgów. Na tej samej zasadzie sekcarze w Syrii hodują nienawiść do Iranu – choć Syria ma problem z Izraelem, a Iran jest sojusznikiem Syrii. Zastępy tępych, pożytecznych idiotów rosną. Totalne zbydlęcenie wychodzi na jaw gdy taki polski „patriota” nakarmiony przez GP ścina się z polskim lemingiem nakarmionym przez GW. Nie wiadomo, który głupszy. Szambo wybija z głów jak tylko zaczynają się mądrzyć. Bo mąąąąąądre i zarozumiałe to niesłychanie.

  • Avatar
   heihachiro :

   Co do dUPA pełna zgoda, tak samo jak roli Izraela w wywołaniu i prowadzeniu wojny w Syrii. Natomiast te opowieści o braku odpowiedzialności rosyjskiej za zbrodnie ZSRR to już kompletne brednie. Przyznaję, że wygodną jest interpretacja o braku wystarczającej reprezentacji Rosjan w kierownictwie ZSRR, ale jest to argumentacja zupełnie chybiona. Jeśli bowiem byśmy się jej trzymali, to należałoby również stwierdzić, że carska Rosja też nie była rosyjska – wszak znaczą część aparatu władzy i jak i samego carostwa stanowili cudzoziemcy (zwłaszcza Niemcy). Caryca Katarzyna II była Niemką, więc można by tak odpowiedzialność za rozbiory całkowicie na Germanów przerzucić.
   A pamiętajmy przy tym przez kogo państwowość ruska została w ogóle założona- przez skandynawskich Waregów. Naprawdę biedni ci Rosjanie. Cudzoziemcy 1000 lat temu przejęli ich ziemie i władzę nad potulnym ruskim narodem i tak nimi sterują, że ci (z niechęcią wprawdzie i odrazą) mordują i eksterminują swoich sąsiadów. Tak ze wschodu jak i z zachodu.

   • kojoto
    kojoto :

    Zgadza się, Zan próbuje ukrywać swoje pro-rosyjskie sympatie. W zasadniczych sprawach się z nim zgadzam, potrafi i o Rosji pisać krytycznie i z uzasadnionymi wątpliwościami, ale ‚serce nie sługa’ od czasu do czasu nie pozostawia wątpliwości 🙂 Z pozostałą cześcią wpisu Zan’a zgadzam sie w 100 % zwłaszcza walki na froncie moherowo-lemingowym (echa ich mamy nawet na tym forum).

   • Avatar
    antymajdan :

    Teraz to ja z kolei czegoś nie rozumiem. Mówimy o konkretnej sytuacji, kiedy to o zbrodnie sowietów obwinia się akurat tylko współczesną Rosję, wystawiając pikiety pod jej ambasadą. Pomijam już kwestię, że było by sprawiedliwie przy tej okazji 17 IX przejść się też pod ambasady Ukrainy, Białorusi, Litwy jako państw obdarowanych sowicie przez sowietów polskimi ziemiami, z czego to te państwa czerpią korzyści do dzisiaj. Ale dlaczego tylko i ciągle Rosja? Oczywiście, nikomu nie zabraniam, ale przyjmuję to jako takie samo dziwactwo, jakim było by wystawanie pod ambasadą niemiecką 1 IX. Natomiast przypominanie o żydowskim wkładzie w zbrodniach sowieckich jest oczywiście jak najbardziej na miejscu, bo to temat ciągle spychany na margines.

 2. Avatar
  zan :

  Do klikającego „nie podoba się”: nie podoba się materiał (styl, opis merytoryczny, info powszechnie znane, więc niepotrzebnie powielone) czy po prostu jesteś zbulwersowany zachowaniem UPA-GaPoli? Mi sie wydaje, że ocenie podlega warsztat serwisu, a nie np. Sakiewicz i jego UPowskie sympatie.

 3. Avatar
  wepwawet :

  Medal od SBU zobowiązuje. „Bóg was ukarze mordercy zbrodniarze.” Rozumiem, że wedle zgromadzonych tam osób nie odnosi się to do bojców upa (pod ambasadą Ukrainy też mogliby tak pokrzyczeć, tym bardziej iż w tym państwie oficjalnie czci się ludobójców) – kolejny przejaw obłudy. Biada wam OBŁUDNICY – nie powołujcie się tak bardzo na Boga, bo się jeszcze zdziwicie!

 4. Avatar
  jaro7 :

  Zawsze pisałem że „GP”to probanderowski szmatławiec na czele którego stoi mierna postać Sakiewicz(czy jego nazwisko nie ma upaińskich korzeni?) ,otoczony wianuszkiem potomków akcji „Wisła’.Na te jego pochody przychodza starcy którym łatwo wcisnąć kit.I to samo można powiedziec o TV Republika(różnica jest jedna ,tam nikt nie dostał jak Sakiewicz medalu od upaińskiej bezpieki)

 5. Avatar
  franciszekk :

  Bóg już ukarze was POtomków zwyrodniałych ludobójców, zbrodniarzy UPA-wskich za wszystkie zbrodnie niewinnych i bezbronnych ludzi zwłaszcza: kobiet, starców, dzieci a nawet niemowląt! Niech się wszyscy smażą na wieki w ogniu piekielnym bezwzględni ludobójcy wraz z waszym tzw. arcybiskupem Andrijem Szeptyckim!
  Niech wszystkich NEO-banderowców piekło POchlonie wraz z tzw. gazetą „polską” i tzw. Sakowiczem !

 6. Avatar
  leszek1 :

  Wedlug mojej orientacji Sakiewicz nie ma nic wspolnego z Ukraincami. Nie przeszkadza mu to by z Bogiem na ustach prowadzic propagande antychrzescijanskiej polityki zydowskiej. Celem tej polityki jest miedzy innymi opanowanie Ukrainy, by podlaczyc ja do lichwiarskiej dojarki. Stad ta jego milosc do Rezunow.