Sikorski: sojusz z USA nic nie wart

Ujawniono kolejne fragmenty taśm, które jutro ma opublikować tygodnik „Wprost”. Tym razem są to rozmowy Sławomira Nowaka, Jacka Rostowskiego i Radosława Sikorskiego.

Szef MSZ nisko ceni wartość sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi, mówiąc że ten „jest nic nie warty”. Jednocześnie Sikorski twierdzi, że sojusz ten jest „szkodliwy, bo stwarza fałszywe poczucie bezpieczeństwa”.

Sikorski nie przebierał w słowach, oceniając stosunki z państwami zachodnimi:

„Bullshit, skonfliktujemy się z Niemcami, Francuzami, bo zrobiliśmy laskę Amerykanom. Frajerzy, kompletni frajerzy” – mówił szef polskiej dyplomacji. Sikorski w niecenzuralnych słowach stwierdził, że Polska szła na rękę Amerykanom.

„Problem w Polsce jest, że mamy płytką dumę i niską samoocenę. Taka murzyńskość” – opowiadał Sikorski byłemu ministrowi finansów Jackowi Rostowskiemu.

Jednocześnie światło dzienne ujrzały kolejne fragmenty rozmów Sławomira Nowaka z Andrzejem Parafianowiczem. Miał on w nich opowiadać o kampanii wyborczej Donalda Tuska w 2005 roku, twierdząc, że PO wykupiło długi komitetu Religi za jego poparcie.

„Nie komentujemy spekulacji medialnych. Czekamy na publikację nagrań” – odnosi się do sprawy nagrań rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Marcin Wojciechowski.

onet.pl/Kresy.pl

11 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jaroslaus
    jaroslaus :

    UWAGA. Pod podanym linkiem zeskanowany odpis wyciągu z protokołu posiedzenia Komitetu Zakładowego PZPR przy MSZ z dnia 10 kwietnia 1968 roku – wskazujący HANIEBNĄ i WROGĄ interesom Polski (już nawet nie PRL w tym wypadku) postawę bardzo wysoko postawionego ŻYDA – CZŁONKA Komitetu Centralnego PZPR – wiceministra „Naszkowskiego” oraz jego WYCZYNACH w czasie wyjazdu do Kairu gdzie doprowadził do tego, iż Egipt NIE UZNAŁ polskiej granicy zachodniej, choć miała to być formalność. Teraz dla ludzi myślących – nie bądźcie naiwni – po kadencji Mellera, Rotfelda, Geremka to pejsate towarzystwo dalej oplata MSZ, część ma dalej takie piękne jak w/w nazwiska. To, że żyd – Sznepf – syn UBeka i eSBeka co „jeździł” na „operację augustowską” – odtworzył w Polce tą żydowską lożę masońską B’nai B’rith. Trzeba tu mieć na uwadze dwie kwestie – to jest TA SAMA organizacja co przed wojną. Przecież był powód, że jej działalność w II RP została zakazana. Skany załączonych odpisów stanowią aneks do książki pt. Rewolta Marcowa Jerzego Brochockiego http://www.speedyshare.com/fmMHN/zydy-w-MSZ.pdf

  2. jaroslaus
    jaroslaus :

    Proszę państwa – PO, choć nie zwalnia ich to w żaden sposób z oskarżenia o ZDRADĘ – kontynuowało linię polityki tych dwóch KURDUPLI Kaczyńskich/Kalksteinów, a wcześniej bandytów z SLD. Ale to kurduple wyjątkowo mocno łasili się do USraela. Ale Polska to nie Izrael – przynajmniej jeszcze nie. Parchate łajzy dostają 15 MILIARDÓW dolarów pomocy ROCZNIE. A my dostaniemy może raz na jakiś czas jakieś tam „fruwajki” za 20 milionów. Dlatego ŻADNEGO „rządu technicznego”. Wszystkich na SZUBIENICĘ. Powołać Radę Ocalenia Narodowego z Korwinem na czele i ewentualnie RN. https://www.youtube.com/watch?v=XuaAAMoLEi4