W wyniku kontroli legalności pobytu cudzoziemców funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy i Placówki SG w Rzeszowie-Jasionce zatrzymali 7 cudzoziemców, którzy złamali procedury pobytowe w naszym kraju.
Jak poinformowała w czwartek Straż Graniczna, obywatele Wietnamu w wieku 23, 35 i 41 lat , którzy nie posiadali wiz lub innych dokumentów pobytowych uprawniających do legalnego zamieszkiwania oraz zatrudnienia w naszym kraju zostali zatrzymani w powiecie włocławskim. Na co dzień pracowali tam w zakładzie produkcyjnym przy obróbce mięsa. Azjatom zarzuca się m.in. dokonanie przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom ze Słowacji do Polski. Zostały wszczęte wobec nich postępowania w sprawie zobowiązania do powrotu.
Zatrzymani zostali również dwaj obywatele Uzbekistanu w wieku 20 i 35 lat. Pierwszy posługiwał się unieważnioną węgierską kartą pobytu. Został zobowiązany do powrotu i otrzymał zakaz wjazdu do strefy Schengen na 6 miesięcy. Drugi był niepożądany na terytorium Polski w związku z decyzją wydaną przez SG. Cudzoziemiec naruszył szereg innych przepisów, w tym prowadził pojazd pod pływem alkoholu. Uznano, że stanowi zagrożenie dla porządku publicznego i umieszczono go w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców do czasu wykonania decyzji pod konwojem. Orzeczono również zakaz wjazdu na terytorium Schengen na 6 lat.
Funkcjonariusze z Grupy ds. Cudzoziemców z podrzeszowskiej placówki SG wykryli 45-letniego Nepalczyka, który pracował nielegalnie. Mężczyzna został zobowiązany do powrotu w ciągu 30 dni, z warunkowym orzeczeniem o zakazie wjazdu na okres 1 roku.
Zatrzymali także 29-letniego obywatela Bangladeszu, który legitymował się unieważnioną bułgarską kartą pobytu. Mężczyzna nie posiadał innych dokumentów uprawniających do pobytu w RP. Wydano mu decyzję zobowiązującą do powrotu i orzeczono 6-miesięczny zakaz wjazdu do strefy Schengen.
Wcześniej informowaliśmy, że funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka, we współpracy ze świebodzińską policją, zatrzymali trzech obywateli Afganistanu, którzy nielegalnie przebywali na terytorium Polski. Do zatrzymania doszło 20 marca, a w operacji wykorzystano wsparcie lotnicze Straży Granicznej.
Kresy.pl/SG
Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!