Straż Graniczna skontrolowała kolejną agencję pracy tymczasowej. Okazało się, że zatrudniała nielegalnie 78 cudzoziemców.

W piątek Straż Graniczna poinformowała o przeprowadzeniu kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców w jednej z agencji pracy tymczasowej na terenie powiatu wołomińskiego. Podczas trwającej blisko trzy miesiące kontroli sprawdzono ogółem 84 cudzoziemców narodowości ukraińskiej, białoruskiej i gruzińskiej, których zatrudniano głównie w charakterze pakowaczy oraz pracowników fizycznych w innych firmach na terenie woj. mazowieckiego.

Okazało się, że prezes zarządu agencji pracy tymczasowej powierzył nielegalne wykonywanie pracy 78 cudzoziemcom.

Ponadto, funkcjonariusze wykazali liczne nieprawidłowości z zakresie powiadamiania Powiatowego Urzędu Pracy o podjęciu czy braku podjęcia pracy przez cudzoziemców na podstawie oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy w ustawowo określonym terminie.

Przeczytaj: Ukrainiec nielegalnie zatrudniał 50 cudzoziemców w Polsce

Wobec prezesa zarządu agencji pracy tymczasowej – 46 – letniego obywatela Polski zostanie skierowany wniosek do sądu w związku z popełnionymi wykroczeniami. Kara grzywny grozi także cudzoziemcom, którzy pracowali nielegalnie.

Przypomnijmy, że pod koniec października Straż Graniczna z Gdyni skontrolowała 348 cudzoziemców zatrudnianych przez jedną z agencji pracy tymczasowej. Okazało się, że blisko 300 osób pracowało nielegalnie.

Zobacz także: Firma z Tarnowa zatrudniała nielegalnie 160 cudzoziemców

nadwislanski.strazgraniczna.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply