Z oddziału zakaźnego szpitala w Hajnówce uciekła nielegalna imigrantka z Syrii, która zadeklarowała, że chce zostać w Polsce i złożyć wniosek o ochronę międzynarodową – poinformowała Straż Graniczna w niedzielę.

Straż Graniczna poinformowała o sprawie w niedzielę. “Ze szpitala w Hajnówce uciekła Syryjka, która zadeklarowała, że chce zostać w Polsce i złożyć wniosek o ochronę międzynarodową. Kobieta po nielegalnym przekroczeniu granicy z Białorusi do Polski otrzymała wszelką pomoc. #FunkcjonariuszeSG wezwali do niej karetkę pogotowia. Decyzją lekarzy przebywała na oddziale zakaźnym” – podano w komunikacie. 

Jak czytamy, Straż Graniczna otrzymała od jednej z aktywistek pełnomocnictwo podpisane przez Syryjkę o woli ubiegania się o ochronę międzynarodową w Polsce. “#FunkcjonariuszeSG nie prowadzili z kobietą żadnych czynności administracyjnych ponieważ przebywała na oddziale zakaźnym, z którego po 3 dniach uciekła” – podkreśla SG. 

Przeczytaj: Imigranci otrzymali prawo do przebywania w Polsce – uciekli do Niemiec

“To kolejny przypadek kiedy pełnomocnicy z organizacji aktywistycznych tracą kontakt z cudzoziemcami, których reprezentują i nie są w stanie podać instytucjom miejsca przebywania tych osób w celu rozpatrzenia ich wniosków o ochronę międzynarodową” – wskazano.

W komunikacie podkreślono, że w tym roku na hospitalizację i badanie migrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Białorusi do Polski, Podlaski Oddział SG wydał 1,2 mln zł. “Po raz kolejny cudzoziemcy, którym udzielono wszelkiej pomocy w placówkach medycznych oddalają się z miejsca gdzie tej pomoc udzielono” – podano.

Zobacz też: Irakijczycy starali się o ochronę w Polsce – uciekli do Niemiec

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply