Podczas debaty nt. Żołnierzy Wyklętych na UW, była posłanka SLD Joanna Senyszyn stwierdziła, że w 1945 roku żołnierze Narodowych Sil Zbrojnych bronili Berlina razem z Niemcami.

Historyk Leszek Żebrowski zamieścił na Facebooku krótką relację z debaty nt. Żołnierzy Wyklętych, która odbyła się we wtorek na Uniwersytecie Warszawskim. Wzięli w niej udział prof. Jan Żaryn i Tadeusz Płużański, a także lewicowy publicysta Piotr Szumlewicz i Joanna Senyszyn. Według Żebrowskiego, ta ostatnia „tak rozbłysła intelektem i „wiedzom tajemnom”, że jej wystąpienie prawdopodobnie przejdzie do historii (konkretnie: do historii histerii agitacyjnej)”.

Według relacji Żebrowskiego, Senyszyn stwierdziła m.in., że „na tzw. Ziemiach Odzyskanych przeciwko „władzy ludowej” walczyli wyłącznie… Niemcy, reszta populacji była szczęśliwa i bezgranicznie popierała Sowietów”.

„Ale to nic, prawdziwy rozbłysk supernowej w głowie b. (?) tow. Senyszyn zaowocował jeszcze większym „odkryciem”, na skalę kosmiczną. Było to stwierdzenie, że żołnierze NSZ w 1945 roku bronili… Berlina razem z Niemcami!”– pisze historyk.

„Dlatego uważam, że wszelkie „debaty” z ludźmi złej woli, ignorantami i po-sowieckimi propagandystami nie mają sensu” –skwitował Żebrowski.

Facebook.com / Kresy.pl

12 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zefir
    zefir :

    Wydała się skrzętnie skrywana tajemnica,dzięki superstarej gwieżdzie,lewackiej Senyszyn z gwiazdozbioru SLD.Teraz już wiemy,że winę za kapitulację Berlina w 1945r ponoszą polskie Narodowe Siły Zbrojne.Szlopska prasa będzie miała teraz używanie,że ho-ho!Co z tego ,że Senyszyn wydala brednie?Zawsze może wesprzeć się autorytetem partyjki legalnie finansowanej przez dojenie obrażanych polskich podatników.