Senator Rand Paul z Kentucky przygotował poprawkę, która zniosłaby amerykańskie sankcje nałożone na członków rosyjskiego Zgromadzenia Federalnego, gdyby Rosjanie zrobiliby to samo.

Jak powiedział rzecznik Paula, „Senator Rand Paul uważa, że dialog i dyplomacja są niezwykle ważne dla globalnego pokoju. Ważne jest, aby pamiętać, że Stany Zjednoczone i Rosja posiadają ponad 90% całej broni jądrowej na świecie. Choć nie zgadzamy się we wszystkim, nie będziemy w stanie rozwiązać tych różnic, jeśli obie strony nie będą angażować się w dialog.”

Poprawka Paula głosi: „JEŚLI Rząd Federacji Rosyjskiej zakończy stosowanie sankcji w stosunku do wszystkich członków Senatu Stanów Zjednoczonych lub Izby Reprezentantów, prezydent w odpowiedzi zaprzestanie stosowania sankcji wobec członków Zgromadzenia Federalnego.”  Niestety, poprawka Paula przepadła w środowym głosowaniu w senackiej Komisji Spraw Zagranicznych Senatu USA.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Senator z Kentucky od dłuższego czasu jest znany ze swojego koncyliacyjnego podejścia do Rosji, czym zyskał przychylność prezydenta Donalda Trumpa, który uważa, że należy poprawić relacje z Moskwą. W sierpniu udał się z wizytą do Rosji, gdzie spotkał się z rosyjskimi politykami i przekazał list od Donalda Trumpa do Władimira Putina. Paul musiał zostać zaznajomiony z treścią listu bowiem jak objaśnił jego treść „podkreśla ważność dalszego zaangażowania na różnych płaszczyznach włączając zwalczanie terroryzmu, wzmocnienia dialogu prawodawców i przywrócenia wymiany kulturalnej”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Senator Rand Paul w Rosji – próba odprężenia w relacjach [+VIDEO]

„Uważam, że jeśli naprawdę chciałoby się wpłynąć na zachowanie Rosji, rozmawiając sam na sam z Rosją i chcąc uzyskać jakiś rodzaj porozumienia, to myślę, że uzgodnienie, żeby Ukrainy i Gruzji nie było w NATO, mogłoby doprowadzić do mniejszego konfliktu w obu tych krajach” – powiedział Paul w sierpniu.

kresy.pl / rollcall
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz