Prawo i Sprawiedliwość, mimo że nadal prowadzi w badaniach, powoli traci wysokie poparcie. Pokazuje to, że partia rządząca może mieć problem z samodzielną większością w Sejmie – podał wtorkowy „Super Express” publikując sondaż Instytutu Badań Pollster.

Wtorkowy „Super Express” (SE) podał, że Prawo i Sprawiedliwość nadal prowadzi w badaniach, lecz powoli traci wysokie poparcie. Oznacza to, że rządząca partia może mieć problem z samodzielną większością w Sejmie – informuje Polska Agencja Prasowa (PAP). Takie wnioski wynikają z sondażu Instytutu Badań Pollseter.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„SE” podkreśla, że w poprzednim badaniu poparcie PIS wynosiło 43,96 proc. Gazeta wskazuje, że w maju partia rządząca może liczyć na 38,51 proc. poparcia. Według badania na kolejnych miejsca plasują się: Koalicja Obywatelska (24,52 proc.), Lewica (13,64 proc.), PSL (12,60 proc.) oraz Konfederacja (9,03 proc.).

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Rafał Chwedoruk, który komentował wyniki badań dla „SE” podkreślił, że z takim wynikiem PIS straciłoby większość sejmową.

„Matematycznie przy 38 proc. i pięciu partiach w Sejmie samodzielnej większości nie będzie” – powiedział Chwedoruk.

Podkreślił, że takich wyników nie należy uważać za coś nadzwyczajnego. „Wszystko wraca do normy sprzed czasów epidemii, także sondaże” – tłumaczył.

Instytut Badań Pollster zrealizował badanie w dniach 15-17 maja 2020 r. Sondaż został przeprowadzony na próbie 1089 dorosłych Polaków.

Zobacz także: Kosiniak-Kamysz najgroźniejszym kontrkandydatem Dudy w drugiej turze

pap / fakty.interia.pl / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz