Władze wykonawcze Berlina opublikowały raport na temat bezpieczeństwa w mieście za rok 2019 r. Wynika z niego, że w niemieckiej stolicy rozwinęła się działalność arabskiego podziemia przestępczego.

W raporcie podano, że berlińska policja przeprowadziła w zeszłym roku około 400 akcji przeciwko arabskim grupom przestępczym. “Skontrolowanych zostało ponad 700 obiektów, w tym 300 kawiarni i barów, prawie 200 szisza-barów, a także biura zakładów bukmacherskich, salony gier, salony fryzjerskie oraz jubilerskie. ” – treść raportu przytoczył w poniedziałek portal Onet. Przy okazji tych akcji wykryto liczne naruszenia prawa, z których prawie tysiąc spowodowało postawienie sprawcom zarzutów karnych, a 5,9 wnioski o ukaranie w trybie administracyjnym.

Jak podaje Onet, w ramach akcji wymierzonych w arabskie podziemie przestępcze skonfiskowano prawie 35 tys. euro z transakcji narkotykowych, około 970 jednostek środków odurzających, ponad 30 tys. nieopodatkowanych papierosów, około 550 kg nieopodatkowanego tytoniu do fajek wodnych, 123 samochody i 2 motocykle oraz 104 sztuki broni. Potwierdza to według komisarz berlińskiej policji Barbary Slowik, że gangi współpracują z legalnymi podmiotami gospodarczymi. Istotnym źródłem dochodów dla arabskich gangów był handel nieopodatkowanym tytoniem do fajek wodnych.

“Doszło do powstania równoległego społeczeństwa z własnym kodeksem, niezgodnym z obowiązującym prawem państwowym” – tak skomentował sytuację członek władz miejskich odpowiadający za bezpieczeństwo Berlina Andres Geisel. “Nie mogliśmy tego dłużej tolerować” – zadeklarował Geisel – “Zasady państwa prawa obowiązują wszystkich bez wyjątku. I nie zmieniło się to także w czasach pandemii”.

Po wybuchu kryzysu migracyjnego w 2015 roku do Niemiec przybyło 1,1 mln migrantów, z czego połowa albo umknęła kontroli niemieckiej administracji, albo nie posiada żadnych oficjalnych dokumentów. W kolejnych latach napływ nielegalnych migrantów nadal przewyższał liczbę 100 tys. rocznie. Tak liberalna polityka imigracyjna wywołuje sprzeciw niemieckiego społeczeństwa.

onet.pl/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply