Sambor: Bandera ponad kryzys

W czasie gdy Ukraina zmaga się z coraz silniejszym kryzysem, władze Sambora zdecydowały o wydaniu z tegorocznego budżetu prawie pół miliona hrywien na budowę trzech pomników, m.in. przywódcy OUN Stepana Bandery.

Rada Miejska położonego w obwodzie lwowskim 36-tysięcznego Sambora podjęła decyzję o dofinansowaniu budowy pomników: „Matki Ukrainy” sumą 265 tysięcy hrywien, Stepana Bandery 150 tysięcy hrywien oraz Pawła Koniuszkewycza kwotą 50 tysięcy hrywien. Zadecydowano o tym pomimo sprzeciwu części deputowanych Rady, którzy próbowali przekonywać włodarzy miasta, że czas kryzysu nie jest dobrym momentem na takie inwestycje.Wydarzenie to stanowi dalszy ciąg panującej na zachodniej Ukrainie pomnikomanii. Na początku stycznia w Iwano-Frankowsku odsłonięto pomnik Bandery wart 7 milionów hrywien, zaś kilka tygodni temu w Biłohorszczy pod Lwowem stanął monument Romana Szuchewycza, którego koszt, 450 tysięcy hrywien, sfinansowano z budżetu miasta Lwowa. W tym roku we Lwowie stanąć ma dodatkowo jeszcze jeden pomnik Szuchewycza.

tr/Zaxid/Kresy.pl

Zobacz także:

Pomnik Szuchewycza odsłonięty

We Lwowie stanie pomnik dowódcy UPA

50 tysięcy hrywien na pomnik Bandery

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz