Sambor: Bandera ponad kryzys

W czasie gdy Ukraina zmaga się z coraz silniejszym kryzysem, władze Sambora zdecydowały o wydaniu z tegorocznego budżetu prawie pół miliona hrywien na budowę trzech pomników, m.in. przywódcy OUN Stepana Bandery.

Rada Miejska położonego w obwodzie lwowskim 36-tysięcznego Sambora podjęła decyzję o dofinansowaniu budowy pomników: „Matki Ukrainy” sumą 265 tysięcy hrywien, Stepana Bandery 150 tysięcy hrywien oraz Pawła Koniuszkewycza kwotą 50 tysięcy hrywien. Zadecydowano o tym pomimo sprzeciwu części deputowanych Rady, którzy próbowali przekonywać włodarzy miasta, że czas kryzysu nie jest dobrym momentem na takie inwestycje.

Wydarzenie to stanowi dalszy ciąg panującej na zachodniej Ukrainie pomnikomanii. Na początku stycznia w Iwano-Frankowsku odsłonięto pomnik Bandery wart 7 milionów hrywien, zaś kilka tygodni temu w Biłohorszczy pod Lwowem stanął monument Romana Szuchewycza, którego koszt, 450 tysięcy hrywien, sfinansowano z budżetu miasta Lwowa. W tym roku we Lwowie stanąć ma dodatkowo jeszcze jeden pomnik Szuchewycza.

tr/Zaxid/Kresy.pl

Zobacz także:

Pomnik Szuchewycza odsłonięty

We Lwowie stanie pomnik dowódcy UPA

50 tysięcy hrywien na pomnik Bandery

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz