Zdaniem redaktora naczelnego „Gazety Polskiej”, gwarantem wyjaśnienia kwestii rzezi wołyńskiej jest niepodległość Ukrainy. Tomasz Sakiewicz podkreślił również, że celem nadrzędnym jest wyrwanie jej „z rosyjskiej strefy wpływów” i włączenie do Unii Europejskiej.

W ubiegłym tygodniu redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz wyjechał na Ukrainę promować swoją książkę, przetłumaczoną na język ukraiński. Podczas wykładu we Lwowie, na Uniwersytecie Iwana Franki podkreślił, że gwarantem wyjaśnienia kwestii rzezi wołyńskiej jest niepodległość Ukrainy:

– Musimy ze sobą rozmawiać w prawdzie. Ale pamiętajmy, że diabeł ma piekło w Moskwie. To tam jest centrum skłócania naszych krajów. Dlatego, by załatwić i tę sprawę, musimy stawiać na niepodległość Ukrainy. Tylko z taką jesteśmy w stanie rozmawiać po partnersku.

Przeczytaj również:

Tomasz Sakiewicz postuluje zdradę litewskich Polaków

Tomasz Sakiewicz: trzeba wysłać kilkaset milionów złotych ukraińskiej armii

Sakiewicz stwierdził również, że forsowany przez Polskę projekt Adriatyk – Bałtyk – Morze Czarne (ABC) nie zagrozi budowie Bałtycko-Czarnomorskiej Konfederacji (innego sojuszu zakładającego zbliżenie Polski, Litwy i Ukrainy), o co był pytany w trakcie wykładu.

– Najważniejsze, by położyć ogromny ciężar na Unię Europejską. Ciężar, który zmusi Unię do przyjęcia takich krajów jak Ukraina, Gruzja czy Mołdawia w polityczny i gospodarczy obszar UE. Mówiąc wprost, jeśli mamy wyrwać te kraje z rosyjskiej strefy wpływów, to wszelkie środki w tym celu są słuszne– powiedział Sakiewicz.

CZYTAJ TAKŻE:

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy oficjalnie nagrodziła „Gazetę Polską”

Niezalezna.pl wstydzi się odznaczenia przez ukraińską bezpiekę i „poprawia” historię

Niezależna.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

11 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  endek :

  Ten człowiek uważa, że wciąż nie wiadomo, kto wymordował Polaków na Wołyniu, Galicji Wschodniej (ziemiach tymczasowo podległych banderowskiej administracji). Tym samym neguje ludobójstwo dokonane przez szowinistów ukraińskich na naszych rodakach. Za takie coś RP powinna karać. Widocznie jego partyjna broszurka zwana gazetą nie przynosi dochodu, skoro ten banderofil chce teraz sprzedawać banderowcom swoje „książki”

 2. jazmig
  jazmig :

  Sakiewiczowi już całkiem odbiło, on ma jakąś psychozę nt. Moskwy. Piekło ma oczywiście stolicę w Waszyngtonie, to wiadomo od dawna. Ukraina jest niepodległa, ale rządzą nimi najgorsze zbiry w jej krótkiej historii. Nawet wtedy, gdy była sowiecką republiką, nie miała aż tak katastrofalnie złych i zbrodniczych władz. Z tym władzami Ukraina się rozpadnie i nawet Amerykanie nie będą w stanie temu przeszkodzić, może i dobrze, że ten zbrodniczy twór się rozpadnie?

 3. Avatar
  manetekelfares :

  No, to jak się nie tylko waszczu, ale i Sakiewicz zaangażuje w wyjaśnianie Wołynia, to bądźmy pewni, że zrobią to profesjonalnie i wyprowadzą Nas, czyli głupi motłoch co to myślał, że już wszystko wie o ludobójstwie banderowców, z błędu i podadzą wreszcie właściwą interpretację. – odtąd wszem i wobec jedyną obowiązującą. Znaczy się zbrodnia była – to jasne, ale dokonał jej nawet nie zimny Putin , a sami Polacy! Naturalnie dobry ukrainiec nie mógł być zły (bo od złego to sakiewicz medalu, by przecie nie przyjął). A więc zbrodni popełnić nie mógł. Mógłby Putin, ale przecie on wtedy jeszcze nie żył, więc ta hipoteza odpada. Zatem zostaje opcja 3 i najbardziej prawdopodobna. Wyrżnęliśmy się sami. I mało tego zaczęliśmy o to ludobójstwo oskarżać Bogu ducha winnych ukraińców. Myślicie, że to science fiction? To nie doceniacie typów a la waszczyk i sakiewicz.

 4. Avatar
  krok :

  Sakiewicz reprezentuje ukrainę, a nie Polskę, więc nie można się oburzać. W PRLu śpiewał by dla ruskich, ten typ tak ma. Umarł król, niech żyje król ! Ukraina w unii, może za 20-30 lat, w obecnym stanie agonalnym unii, oraz nadgrobowym ukraiany, to samobójstwo gospodarcze i polityczne całej unii. Z drugiej strony myślenie kategoriami zimnej wojny przez Sakiewicza, świadczy o jego zatrzymaniu w rozwoju, świat obecnie to globalizm, łańcuchy powiązań, piramidy gospodarcze, sieci światowe. Jak on zamierza wyrywać ukrainę ? Na Wołyniu siekierami bezbronne, osamotnione Polskie dzieci im się udało wyrwać żywym, ale w świecie wzajemnych relacji to majaczenie osoby całkowicie bezrozumnej.