Micheil Saakaszwili, były prezydent Gruzji, a obecnie gubernator obwodu odeskiego zapowiedział, że jest gotów udowodnić zaangażowanie oligarchy Ihora Kołomojskiego w działalność przemytniczą, jaka ma miejsce w porcie w Odessie. Dodał, że Kołomojski miał mu grozić.

„Jestem gotów przedstawić wszystkie dowody. (…) Uczciwą cześć naszych stróżów prawa ma twarde dowody – jak pierze się pieniądze, jak unika się płacenia podatków, jak towary są przemieszczane na granicy”– powiedział Saakaszwili w niedzielnym wywiadzie telewizyjnym.

Gubernator Odessy powiedział, że Komołojski przesłał mu groźby. Dodał również, że w czasie swojej gruzińskiej prezydentury oligarcha oferował łapówki członkom jego ekupy.

Interfax.com.ua / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz