Policjanci zatrzymali 16-latka z Ukrainy, który zaatakował i ranił niebezpiecznym narzędziem 12-letnią rodaczkę, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia.

Policjanci zatrzymali 16-latka z Ukrainy, który zaatakował i ranił niebezpiecznym narzędziem 12-letnią rodaczkę, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Prokurator działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 9 czerwca 2022 roku o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich, skierował wniosek do Sądu Rodzinnego o wszczęcie postępowania przeciwko nieletniemu, o zastosowanie środków tymczasowych.

W poniedziałek po południu, rzeszowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w rejonie ul. Mikołajczyka, została zaatakowana dziewczynka. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Jak ustalono, 12-latka została zraniona ostrym narzędziem przez nieznanego napastnika. Z relacji matki pokrzywdzonej dziewczynki wynikało, że wspólnie ze swoimi dwiema córkami wracała do domu. 12-latka została przed blokiem ponieważ miała pójść do sklepu i wówczas została zaatakowana. Dziewczynka zdołała jeszcze poinformować o całej sytuacji swoją matkę, która wezwała pomoc. Ranna nastolatka została przewieziona do szpitala.

Zobacz też: Ukrainiec zatrzymany za oszustwo na 50 tys. złotych. Grozi mu do 8 lat więzienia

Funkcjonariusze od razu rozpoczęli wyjaśnianie okoliczności w jakich doszło do tego zdarzenia, ale przede wszystkim ich celem było ustalenie i zatrzymanie sprawcy, żeby wyeliminować możliwość zaistnienia podobnej sytuacji.

We wtorek po południu, rzeszowscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który mógł mieć związek z tym zdarzeniem. Okazał się nim 16-letni Ukrainiec. Trafił do Policyjnej Izby Dziecka.

Materiały w tej sprawie zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, która nadzoruje śledztwo w tej sprawie. Prokurator, działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 9 czerwca 2022 roku o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich, skieruje wniosek do Sądu Rodzinnego o wszczęcie postępowania przeciwko nieletniemu oraz m.in. zastosowanie środków tymczasowych, a przede wszystkim umieszczenie nieletniego w schronisku dla nieletnich.

Zobacz też: Pijany Ukrainiec prowadził auto mając 1,6 promila. Złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply