Białoruskie służby wyposażają nielegalnych imigrantów w specjalne rękawiczki antypoślizgowe, drabiny teleskopowe, szlifierki – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska w rozmowie z PAP.

Rzeczniczka SG była pytana o pojawiające się w sieci nagrania, na których widać migrantów wspinających się po przęsłach zapory na granicy polsko-białoruskiej. “Tak, są to młodzi mężczyźni. Udawało im się przechodzić przez przęsła, ale tam gdzie nie ma jeszcze concertiny” – powiedziała, cytowana w poniedziałek przez PAP.

Podkreśliła, że nie są to przypadkowe osoby. “To osoby dobrze przygotowane i zdeterminowane, wyposażone przez służby białoruskie w specjalne rękawiczki antypoślizgowe, drabiny teleskopowe, szlifierki. Nielegalne migracja jest doskonale zorganizowana przez stronę białoruską” – wskazała.

Jej zdaniem “strona białoruska zauważyła, że zapora jest skuteczną metodą ochrony granic”. “Na razie gotowa jest bariera fizyczna, której powstanie już przynosi efekty, ale dla nas najważniejsza będzie elektronika, kamery, czujniki ruchu” – dodała.

Straż Graniczna poinformowała pod koniec czerwca, że prace nad budową bariery fizycznej na polsko-białoruskiej granicy dobiegają końca. Ruszają pracę nad budową bariery elektronicznej.

SG przekazała w poniedziałek, że poprzedniej doby na terytorium Polski usiłowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 47 osób. Cudzoziemcy na Białoruś przylecieli z Rosji.

Także w poprzednich dniach Straż Graniczna informowała o zatrzymaniach cudzoziemców, którzy na polsko-białoruską granicę przylecieli z Rosji.

pap / wnp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply