Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział program pomocy dla popegeerowskich wsi. Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker oświadczył w niedzielę, że szczegóły programu będą znane w najbliższych dniach.

W niedzielę podczas III Ogólnopolskiego Święta „Wdzięczni polskiej wsi” w Bralinie premier Mateusz Morawiecki zapowiedział start programu pomocy dla popegeerowskich wsi – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP). Szczegóły programu mają zostać podane w najbliższych dniach.

„Wiele samorządów na terenach popegeerowskich nie ma szans na przeprowadzenie podstawowych inwestycji. Premier Morawiecki zapowiedział dziś program wsparcia dla miejscowości popegeerowskich. Szczegółowe informacje w najbliższych dniach” – napisał wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker na Twitterze.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W niedzielę w Bralinie w Wielkopolsce odbyło się III Ogólnopolskie Święto „Wdzięczni polskiej wsi”.

„Jeszcze w tym roku ruszymy z programem wsparcia dla miejscowości popegeerowskich. To jest ważne aby wyrównać szanse tych, którzy zostali tak boleśnie dotknięci niesprawiedliwością polskiej transformacji” – zadeklarował podczas dożynek premier Polski.

Premier zaznaczył, że w tak szczególnym okresie jak rok 2020 – kiedy mamy do czynienia z pandemią koronawirusa – „jeszcze bardzie zdajemy sobie sprawę, że polskie rolnictwo to polska racja stanu”. „W takim roku polskie rolnictwo to europejska racja stanu” – dodał szef rządu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W liście dożynkowym do polskich rolników Morawiecki napisał, że rząd stara się „aby żadna przeszkoda, którą rolnicy napotykają na swojej drodze, taka jak susza, powódź czy pandemia, nie była na tyle silna, aby Państwa (rolników) praca stanęła w miejscu”.

pap / rmf24.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz