Werchowna Rada Krymu wyposażyła dziś premiera Autonomicznej Republiki Krymskiej – Siergieja Aksjenowa w uprawnienia głównodowodzącego siłami zbrojnymi Autonomii – informuje Interfax-Ukraina.

Aksjenow osobiście poinformował agencję o decyzji Werchownej Rady.

„Werchowna Rada Krymu wyposażyła mnie w uprawnienia premiera autonomii, głównodowodzącego siłami zbrojnymi, oraz prawem do formowania sił zbrojnych” – powiedział Aksjenow.

Akjenow zaznaczył, że „decyzję o formowaniu armii Krymu podjęto w związku z ujawnieniem na terytorium Autonomii nielegalnych grup zbrojnych”.

Wg informacji przekazanych przez Aksjenowa 186 osób już złożyło przysięgę na wierność narodowi krymskiemu i weszło w skład sił zbrojnych republiki.

Premier jest również pewien, że do czasu referendum, które ma się odbyć 16 marca, liczebność armii wzrośnie do 1500 osób.

„Będą ochraniać okręgi wyborcze z bronią w ręku” – powiedział premier Krymu.

Aksjenow potwierdził plany stworzenia marynarki wojennej Krymu. Powiedział również, że w razie włączenia Krymu do Federacji Rosyjskiej, wojska lądowe i marynarka Krymu wejdą do składu sił zbrojnych Rosji.

Dodał również, że jeśli w wyniku referendum Krym stanie się częścią Rosji, ukraińscy wojskowi powinni albo opuścić terytorium Krymu albo wejść w skład sił zbrojnych Federacji.

Pravda.com.ua/Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz