Poseł Nowoczesnej i jej były szef Ryszard Petru oświadczył, że jeżeli sprawą z urzędu nie zajmie się policja i prokuratura, to sam zgłosi zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez członków Młodzieży Wszechpolskiej.

Kukła z twarzą ze zdjęciem posła Ryszarda Petru została spalona w piątek na placu przed Teatrem Dramatycznym w Białymstoku przez grupę działaczy Młodzieży Wszechpolskiej. Szef organizacji w Białymstoku Bartosz Sokołowski oświadczył, że było to „symboliczne” spalenie, nawiązujące do wiosennej tradycji topienia marzanny.

Ryszard Petru odnosząc się w piątek po południu na Twitterze do spalenia kukły ze swoją podobizną stwierdził, że oczekuje reakcji policji i prokuratury. Jeśli Prokuratura nie zareaguje, złożę oficjalne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa – napisał b. szef Nowoczesnej.

Szef białostockiej Młodzieży Wszechpolskiej tłumaczył dziennikarzom, że wybór Ryszarda Petru do happeningu był „podyktowany przesłankami obiektywnymi”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Uważamy, że ten polityk, jak i całe jego ugrupowanie niestety, ale w obecnej kadencji Sejmu, odkąd pojawiło się na polskiej scenie politycznej, przynosi negatywne skutki dla Polski – oświadczył Sokołowski.

ZOBACZ TAKŻE: Wszechpolacy z Lublina spalili i utopili Banderę-marzannę [+FOTO / +VIDEO]

Szef Młodzieży Wszechpolskiej w Białymstoku dodał, że politycy ugrupowania Petru atakują publicznie Polskę w mediach krajowych i zagranicznych, poszerzają taką demagogiczną propagandę, jak to na przykład dzisiaj w kontekście czarnych protestów. Przypomniał także o „organizowaniu próby destabilizacji państwa”, „próbach puczu” podczas okupowania mównicy w Sejmie.

O Ryszardzie Petru powiedział, że jest to osoba, która na własne życzenie skompromitowała się, a jego nowe ugrupowanie niestety nic dobrego dla Polski nie zrobiło. Stąd uważamy, że wraz z odejściem zimy, Ryszard Petru odchodzi z polskiej sceny politycznej i raczej więcej go nie zobaczymy.

Według przewodniczącego Nowoczesnej w województwie Podlaskiem, Krzysztofa Truskolaskiego happening Młodzieży Wszechpolskiej to „skandaliczne wydarzenie, które nigdy nie powinno się zdarzyć”.

Ryszard Petru jest posłem na Sejm RP, jest przedstawicielem narodu, a kilka osób ze skrajnej, nacjonalistycznej organizacji Młodzież Wszechpolska robi sobie happening paląc jego podobiznę. Jest to skandal, jest to nawoływanie do nienawiści. Jak najszybciej organy ścigania powinny się tymi osobami zająć – powiedział poseł Truskolaski. Jego zdaniem doszło do groźby śmierci. Dzisiaj palą kukłę, jutro będą chcieli podpalić posła na Sejm RP. Jest to niedopuszczalne zdarzenie – uważa Truskolaski.

Kresy.pl / rmf24.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz