“PiS zdecydowanie potępił dzisiejszy protest. Co nie dziwi, bo ta partia to opozycja taktyczna, operująca wewnątrz tego systemu. Stracili dobrą okazję żeby siedzieć cicho i zachować się przyzwoicie. Żenada” – ocenił wczoraj postawę głównej opozycyjnej partii parlamentarnej Robert Winnicki, jeden z liderów Ruchu Narodowego.

“PiS mówi o powtarzaniu wyborów i nic w tym kierunku nie zrobi, to jest czysta mowa-trawa, to jest opozycja wyłącznie taktyczna” – dodaje Winnicki cytowany przez Polską Agencję Prasową. “Wczorajszy dzień doskonale pokazał, kto jest w Polsce prawdziwą opozycją, a kto jest pseudoopozycją” – zaznacza lider Ruchu Narodowego. Winnicki zwraca też uwagę na fakt kooperacji Jarosława Kaczyńskiego i szefa SLD Leszka Millera:

“Pseudoopozycja w postaci Jarosława Kaczyńskiego ściskała rękę Leszkowi Millerowi, natomiast prawdziwa opozycja – czyli RN i inne środowiska jak Solidarni 2010, KNP i inni byli tu pod PKW i udzielali wsparcia tym, którzy protestowali przeciw fałszowaniu wyborów” – mówi Winnicki.

PAP / Kresy.pl

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. tagore
  tagore :

  Teksty Winnickiego w tej sprawie mają tak mało sensu jak wypowiedzi Sakiewicza.
  Okupacja budynku PKW miała by sens gdyby chroniła ją demonstracja kilkunastu tysięcy ludzi
  , teraz Rząd i Prezydent będą dorabiać kryminalną gębę protestującym.Zamach na demokrację
  pięknie brzmi.

  tagore

 2. sylwia
  sylwia :

  Opozycja PiS to opozycja pozorna. Nie ma tej opozycji w sprawach kluczowych, np. wyjęcie podaży środków płatniczych i kredytu spod prywatnej kontroli i przejęcie jej przez rząd; ochrona suwerenności Polski przed dyktatem oligarchatu poprzez mechanizmy UE; ochrona kraju przed ukrainizacją i banderyzacją. Opozycja PiS to dym i lustra. PiS jest częścią POPiSu a Kaczyński [Kalksztajn] jest jej przywódcą. Analiza słuszna.

 3. sylwia
  sylwia :

  Nie zapomnijmy, że ściskany na tym zdjęciu za rękę przez Kaczyńskiego Premier RP Leszek Miller, gwałcąc prawo, zezwolił na torturowanie w Polsce przywożonych specjalnymi lotami ludzi. Europejski Sąd Praw Człowieka w Sztrasburgu uznał Polskę za winną pomocnictwa w torturach i nakazał jej wypłacić dwóm ofiarom tortur odszkodowanie w wysokości 270 000 dolarów i koszta w wysokości 40 000 dolarów. ( http://blog.foreignpolicy.com/posts/2014/07/24/poland_facilitated_cia_torture_but_wants_to_forget_about_it)