Rosyjski portal gazeta.ru tłumaczy, że rozczarowanie Zachodem w Polsce i innych krajach regionu daje nadzieję na poprawę relacji z Rosją.

Portal gazeta.ru opublikowała w sobotę komentarz w którym stwierdzono, że UE coraz częściej zarzuca polskim władzom odejście od wartości demokratycznych. (…) W listopadzie Parlament Europejski nawet przyjął rezolucję o sankcjach wobec Polski, działania władz nie zadowalają również polskiej opozycji – możliwe, że z tym jest związana i dymisja premier Beaty Szydło.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

„Wyzywające zachowanie” Warszawy mówi o tym, że Polacy rozczarowali się Zachodem i „czysto europejską” drogą i to może wpłynąć na relacje Polski i Rosji – twierdzi portal. W tytule napisano, że „Polska jest zmęczona Europą” i to stanowi „szansę dla Rosji”.

CZYTAJ TAKŻE: Szczerski: Przekonaliśmy Zachód do naszej polityki wobec Rosji

Demokratyczne ideały Zjednoczonej Europy w Polsce budzą, jeśli nie całkowite rozczarowanie, to są poddawane w wątpliwość – napisał portal gazeta.ru cytując Siergieja Oznobiszczewa z Instytutu Ocen Strategicznych. Według rosyjskiego eksperta, może dojść do „pewnego odwrotu” z dotychczas obieranej drogi. Wskazuje on, że podobne procesy miały już miejsce na Węgrzech i w Czechach.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Można mieć nadzieję, że Rosja wykorzysta to w celu uregulowania stosunków z Warszawą – twierdzi Oznobiszczew. Politolog przypomniał, że Polska i Rosja pozostają sąsiadami i fakt ten się nie zmieni, przez co „odnawianie relacji” między oboma krajami „ma sens”.

Kresy.pl / interia.pl / gazeta.ru

Czytaj kolejny artykuł
6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zefir
    zefir :

    Brukselska lewacka biurokracja,nie wiadomo dlaczego,inaczej niż Polska rozumie demokratyczne wartości.Dla tej biurokracji mózgi zakrywa debilny hołd dla LGBTI itp zwyrodnialstwo,muslimom uniżenie,multi-kulti spojrzenie,narodów potępienie,niemiecka dominacja-to cała UE zdegenerowana demokracja.Polska póki co zachowuje słowiańskie i chrześcijańskie wartości,chociaż w niej lewactwo Sorosa też się gotuje,stąd z całym krajowym i UE lewactwem wojna.Polska i Rosja jak pozostają,tak pozostaną geograficznymi sąsiadami,niemieckość tego nie zmieni,zaś odnowienie relacji między nimi,szczególnie w erze Trumpa ma sens i polityczne uzasadnienie.Dojdzie do tego gdy wspólnymi i wzajemnymi siłami pozbędziemy się bezmyślnych oszołomów,przeciwników słowiańskiej wspólpracy.

  2. Gaetano
    Gaetano :

    Dopiero porzucenie przez wszelkiej maści dyplomatołków spod znaku popisu chorego mitu giedroyciowego otworzy perspektywę normalnych stosunków z Rosją, a jako że nie są oni w stanie myśleć inaczej, tylko ich odejście na śmietnik polityki to umożliwi. Automatycznie spowodowałoby to również drastyczny spadek wspierania ukrowskich białych azjatów, a nawet jego zupełny zanik.