Portal „Narodnyje Nowosti” we wczorajszym artykule stwierdził „Jeśli wcześniej potok migracyjny płynął z Rosji do Europy to teraz zaznacza się odwrotna tendencja”.

Według rosyjskiego portalu na obszarach graniczących z rosyjskim obwodem kalinigradzkim bezrobocie sięga 25%. Pisze o rynku pracy, który „w niektórych państwach Europy przeszedł od stagnacji do upadku”. Dotatkowo sytuację polskich firm ma pogarszać umacniający się względem rubla złoty, co wpływa na obniżenie konkrencyjności polskiego eksportu. Portal twierdzi, że to antyrosyjskie sankcje trafiły w Polskę „jak bumerang”. Biorąc pod uwagę umowę o małym ruchu granicznym, wprowadzoną w 2012 r., portal pisze, że Kalinigrad stał się celem zarobkowej emigracji Polaków.

news-region.ru/kresy.pl

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. bob
    bob :

    Tyle w tym prawdy że na Mazurach przy granicy z obwodem bezrobocie rzeczywiście 25% i wszystko się wyludnia opuszczone wioski się mija a Kaliningrad jako jeden z nielicznych obwodów Rosji ma dodatnie saldo emigracji, oczywiście nikt tam z Polski nie emigruje bez żartów