Według Stanów Zjednoczonych, tarcza antyrakietowa ma bronić przed państwami zbójeckiemi.

W sobotę rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych oświadczyło, że plany rozmieszczenia systemu antyrakiet w Polsce i Rumunii stanowią naruszenie Traktatu o likwidacji pocisków średniego i pośredniego zasięgu (Traktat INF).

– Niewątpliwym faktem jest, że jest to rażące naruszenie zobowiązań INF – oświadczyło rosyjskie MSZ na swojej stronie internetowej.

Według Rosjan – Waszyngton świadomie podał nieprawidłowe informacje na temat wypełnienia zobowiązań INF. Od lat Stany Zjednoczone po prostu ignorowały poważne obawy Rosji związane bezpośrednio z wdrożeniem Traktatu o likwidacji pocisków średniego i pośredniego zasięgu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ: New York Times: Rosjanie w tajemnicy rozmieścili pociski manewrujące, naruszając Traktat INF 

Rosjanie zauważają, że – Stany Zjednoczone wdrożyły system obrony przeciwrakietowej w swojej bazie w Rumunii i planują wdrożyć naziemne systemy antyrakietowe Aegis Ashore w Polsce, w tym pionowe systemy startowe podobne do instalacji Mk – 41, zdolne do wystrzelenia pocisków średniego zasięgu Tomahawk.

Kresy.pl / Uawire.org

 

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    jerzyjj :

    PRZEMÓWIENIE ŁAWROWA DO POLAKÓW :
    Oczywiście… mozecie ściągnąć sobie obce wojska pod naszą granicę,nastawiać rakiet ile wasza słowiańska bratnia dusza zapragnie.. to „wasz wybór” 🙂 ..ale pamiętajcie: Jeżeli nasz amerykański partner prewencyjnie zaatakuje,co ma w zwyczaju czynić pewnie nawet bez konsultacji z polską generalicją,co by nie dziwiło.. 🙂 lub gdyby pusta rakieta nami : „kakaja reakcja” „przypadkiem”spadła choćby metr na naszą stronę..to wiedzcie..,że nie pomoże wtedy tłumaczenie podobne Kwaśniewskiemu jak po Iraku „Amerykanie nas oszukaaaaali”…Między Odrą , a Bugiem kamień na kamieniu się nie ostanie,nie będzie komu was łopatami zgarniać,nie dowiecie się nawet kto zaczął,a kto wygrał nie dowiecie się z pewnością..Powstanie nowa kraina..Mazowiecka Kraina Tysiąca Jezior….radioaktywnych jezior..nnnnno….Nie będzie ganiania z kałachami po lasach..zabawy w chowanego,oooo.. nieeee..błysk wiaterek i już was nie ma…..USA i Rosja to duże obszary i jakoś przetrwają..W obliczu ogromu ofiar dojdzie w końcu do zawieszenia walk..ale po Polsce śladu nie będzie i przez najbliższe 500 lat zwiedzać ją będą turyści z USA i Rosji..w kosmicznych skafandrach…Kiedy w końcu koledzy zrozumiecie,że wujek Sam traktuje was jako ten ZDERZAK Europy jesteście wyznaczeni przez USA na pole bitwy , miejsce pierwszego starcia..”Samobójczy Opóżniacz” byle jak najdalej Ameryki,jak najbliżej głupich polax. ? Czy zatroskani o los rodaków polscy prezydenci mieli odwagę udostępnić wam dane które z niewiadomych przyczyn są bardziej chronione niżli te wojskowe a mianowicie : Ile m 2 schronu przeciwatomowego przypada na 100 tys.mieszkańców ile ich jest budowanych rocznie…hę ? Dlaczego nie chcą wam ich udostępnić,tylko dzień w dzień szczują na nas,chwaląc się ile to sztuk złomu z Niemiec i USA sprowadzili ? To ja wam to powiem kochani:0,93m2 schronu /100 tys..Cała wasza wierchuszka będzie dyrygowała siedząc 200 m pod ziemią,albo czmychnie na Bliski Wschód , albo na Hawaje..a co z wami..co z wami koledzy liuby myje.. pytam was ?