W poniedziałek rano media poinformowały o kolejnych rosyjskich atakach rakietowych na terytorium Ukrainy. Doniesienia wskazują, że ataki miały miejsce m.in. we Lwowie, Kijowie, Charkowie, Zaporożu, obwodzie winnickim, czerkaskim, połtawskim. Rosjanie mieli wystrzelić ponad 50 pocisków rakietowych. Portal Ukraińska Prawda podaje, że obrona przeciwlotnicza Ukrainy zestrzeliła 44 z nich.

W poniedziałek rano na terenie całej Ukrainy ogłoszono alarm przeciwlotniczy. Miało to związek z kolejnymi rosyjskimi atakami rakietowymi. Doniesienia wskazują, że ataki miały miejsce m.in. we Lwowie, Kijowie, Charkowie, Zaporożu, obwodzie winnickim, czerkaskim, połtawskim. Rosyjskie pociski rakietowe zostały wystrzelone z rożnych kierunków m.in. z regionu Morza Kaspijskiego i z terytorium Rosji.

W mediach pojawiły się informacje o eksplozjach we Lwowie, Kijowie, Charkowie, Zaporożu, obwodzie winnickim, czerkaskim, połtawskim.

Zobacz także: Zmasowany rosyjski atak rakietowy na ukraińskie miasta. Są ofiary

Rosjanie mieli wystrzelić ponad 50 pocisków rakietowych. Portal Ukraińska Prawda podaje, że obrona przeciwlotnicza Ukrainy zestrzeliła 44 z nich. Rosyjskie pociski trafiły w kilka obiektów infrastruktury krytycznej m.in. w Charkowie.

W wyniku rosyjskich ataków Kijów, Zaporoże i część obwodu czerkaskiego są pozbawione energii elektrycznej – informuje agencja UNIAN.

Siły rosyjskie miały użyć pocisków Kh-101/Kh-555 – przekazały Siły Powietrzne Ukrainy. Zostały wystrzelone z rożnych kierunków m.in. z regionu Morza Kaspijskiego i z terytorium Rosji.

Zobacz także: Bloomberg: Rosja może wykorzystywać do celów wojskowych elektronikę z importowanego sprzętu domowego

prawda.com.ua / unian.ua / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply