Trzech żołnierzy ukraińskiej 79 brygady powietrzno-desantowej zniknęło bez wieści znad lini demmarkacyjnej na Krymie w nocy z soboty na niedzielę. Wiadomo już jaki jest ich los.

Ukraińscy żołnierze A. Jurow, A. Orlenko i K. Mekszuna pełnili służbę na posterunku na granicy z anektowanym przez Rosję Krymem. Po służbie w sobotę wieczorem poszli wykąpać się na zalewie przylegającym do granicy i słuch po nich zaginął. Tymczasem rosyjska agecnja TASS podała dziś komunikat – „Na Krymie funkcjonariusze pogranicznego wydziału FSB zatrzymali trzech żołnierzy 79 brygady sił zbrojnych Ukrainy z podejrzeniem o nielegalne przekroczenie granicy Rosji”.

Rosjanie twierdzą, że w czasie zatrzymania ukraińscy żołnierze nie mieli przy sobie dokumentów. Jest to możliwe, gdyż także urkaińscy wojskowi twierdzili wczoraj, że udali się oni nad zalew w strojach do kąpieli. Ukraińcy mieli sami przepłynąć na druga stronę zalewu Siwasz by nawiązać kontakt ze swoimi odpowiednikami po rosyjskiej stronie, by „poobocować”. Rosyjscy funkcjonariusze podeszli jednak do sprawy formalistycznie. Żołnierze zostali „pociągnięci do odpowiedzialności administracyjnej”. Wedłgu rosyjskiego komunikatu mają być potem wydani stronie ukraińskiej.

unian.net/kresy.pl

13 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

   • zan
    zan :

    Jesteś chyba na tyle duży by wiedzieć jak demagogicznych argumentów używasz. Wszak np. Tajwan nie jest generalnie uznawany – coś złego w Tajwanie poza tym, że reszta świata umizguje się do Chin kontynentalnych? Nabytki Stalina, państwo Stalina, Jałta itd. były ogólnie uznane. Terytorium USA to jedna wielka aneksja – uznane. Aneksja Zachodniego Brzegu nie uznana, ale Izrael trzęsie połową świata i ma te uznanie de facto. Proponowałbym więc unikać rozumowania typu „większość międzynarodowa uznała/nie uznała…”, bo to argument dla prostaczków bez wiedzy o świecie. Poza tym…Z tym Krymem to wiadomo, że nigdy nie był ukraiński, nikomu jakaś większa tam się krzywda nie stała, a nawet nie został zaburzona równowaga sił na świecie (choć USA chcąc stawiać tam swoje bazy próbowały zaburzyć). Uznany czy nie – jeśli ukraińskie golasy zapłyną na ROSYJSKI Krym, to zostaną aresztowane. Wbrew Stanowisku Departamentu Stanu Aj Waj.

   • zan
    zan :

    OK, przekonałeś mnie. Ten ruski przekaz jest niewiarygodny. W sumie to normalne, że żołnierze państwa A przepływają granicę morską w samych slipach by obcować z żołnierzami państwa B. Ich obcowanie jest prywatną sprawą. Ha ha . nawet gdy między A i B jest napięta sytuacja polityczna. Zupełnie nie wiadomo czego się Kacapy czepiają. Wszak Człowieki Natowskie pokazały światu, że mogą przez Morze Śródziemne wpuścić pół al kaidy i nic strasznego się nie dzieje.

    • wlkp
     wlkp :

     no nie, ukraińscy sałdaci rozbierają się do gaci, i taplają się w wodzie w jednej z pewnie najlepiej strzeżonych stref na globie – i jak już w tych gatkach wylezą z wody, to przeprowadzą cały szereg akcji dywersyjnych. Mentalność tamtych ludków ( niezależnie czy ruskich czy ukraińskich ) jest taka, że trudno się czemukolwiek dziwić – wóda i nuda – największy wróg wojaka – a wódy mają pewnie pod dostatkiem.

    • kojoto
     kojoto :

     Widzisz „wlkp” – Zan nigdzie nie napisał, że to są dywersanci. Napisał jedynie, że rosjanie potraktowali ich normalnie: aresztowanie obywateli obcego państwa bez dokumentów, zeznających, że są żołnierzami, co w tym dziwnego. To samo zrobuiło by każde inne państwo, w USA pewnie zamknięto by ich w tajnej bazie i może po miesiącu „pieszczot” świat by o nich usłyszał, jeśli wogóle… no ja cię proszę, wypisuj swoje bzdedy na forum dla upadlińców, założę się, że czytują je osoby nie odstające inteligencją od ciebie.

     • sylwia
      sylwia :

      Ukrainiec ‘wlkp’ jest bardzo wysokim poziomie. Pochodziwszy po wodzie przez kilka lat, zdecydował siȩ przebywać w chmurach w pozycji lotosu. Tam odgłosy z Ziemi nie dochodzą a wyziewy i smugi chemiczne konseruwją ciało ukroguru. Jednakże pozostałym na Ziemi Ukraińcom takim jak ‘wlkp’ należy przypominać co o nich pisał ich ‘heroj’ Bandera. Krwawy zboczeniec Bandera to jeden z najwiȩkszych zbrodniarzy jakiego wydała ludzkość. Jako Żyd, miał inną perspektywȩ na Ukraińców niż sami Ukraińcy. Wypowiedział siȩ o nich tak: ‘… Świadomy Ukrainiec powinien być tȩpym i debilnym. Jeśli świadomy Ukrainiec nie jest tȩpym i debilnym, okazuje siȩ automatycznie być Żydem lub Rosjaninem. ‘ ‘…Ukraińcy są na tyle tȩpymi i prymitywnymi ludźmi, że uwierzą w każde majaczenie aby tylko nie czuć siȩ bezwartościowymi. Przykładem tego jest ukraiński nacjonalizm, na którym nieźle zarobiłem a nawet stałem siȩ bohaterem.’ ‘W imiȩ idei nacjonalistycznej wybijemy połowȩ ludności Ukrainy!’ („Сознательный украинец обязан быть тупым и дебильным. Если сознательный украинец не тупой и дебильный, он автоматически становится евреем или русским”;
      „Украинцы настолько тупые и примитивные люди, что поверят в любой бред, лишь бы не чувствовать себя никчемными. Примером может служить украинский национализм, на котором я неплохо заработал и даже стал героем!”;

      „Ради национальной идеи мы уничтожим половину населения Украины”.

      (Бiографiчнi довiдки//Життя i дiяльнiсть. http://chtyvo.org.ua )) także tu: ( http://x-true.info/18161-stepan-bandera-soznatelnyy-ukrainec-obyazan-byt-tupym-i-debilnym.html)

      O Krymie jest zgrabnie zrobiony film ‘Krym – Droga do Ojczyzny’

      https://www.youtube.com/watch?v=t42-71RpRgI