Rosyjskie media oskarżają USA i Polskę o przygotowywanie ataków terrorystycznych na terytorium Rosji.

Rosyjska agencja prasowa TASS, powołując się na swoje źródła oskarżyła USA i Polskę o przygotowywanie ataków terrorystycznych na terytorium Rosji.

“Właściwe agencje Federacji Rosyjskiej przeanalizowały elektroniczne komponenty przechwyconych bezzałogowych statków powietrznych, wykorzystywanych przez Ukrainę do ataków na rosyjskie obiekty infrastruktury – w szczególności w Sewastopolu, na Krymie, w obwodzie kurskim, biełgorodzkim i woroneskim” – przekonuje agencja.

Według Rosjan szereg faktów „potwierdza bezpośrednie zaangażowanie USA i Polski w masowe wsparcie militarno-logistyczne reżimu kijowskiego, w przygotowaniu i przeprowadzeniu wspólnych ataków terrorystycznych na terytorium Federacji Rosyjskiej”.

Agencja zauważyła, że „awionika i stacje kontroli dronów zostały wyprodukowane przez amerykańską firmę Spektreworks, która przeprowadziła wstępne strojenie i kontrolę dronów na lotnisku Scottsdale w Arizonie”.

Ponadto rosyjskie służby zwróciły uwagę, że “montaż końcowy i próby w locie tych dronów zostały przeprowadzone na terytorium Polski, w pobliżu rzeszowskiego lotniska, wykorzystywanego przez USA i NATO jako główny węzeł zaopatrzeniowy dla ukraińskich sił zbrojnych”.

„Instalacja ładunku, misja lotu i sam start odbyły się w pobliżu Odessy i Krzywego Rogu” – czytamy w oświadczeniu.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Ukraina zaatakowała okupowany Melitopol na południowym wschodzie kraju w sobotę wieczorem, podały rosyjskie władze. Rosyjskie władze poinformowały, że w wyniku ataku rakietowego zginęły dwie osoby, a 10 zostało rannych, podczas gdy wygnany mer powiedział, że zginęło wielu „najeźdźców”.

Zgłoszono liczne eksplozje w okupowanym Melitopolu na południu Ukrainy, w samozwańczej Donieckiej Republice Ludowej i na anektowanym Krymie – w tym w rosyjskich koszarach wojskowych.

Osobno pojawiły się również doniesienia o wielokrotnych eksplozjach na zaanektowanym przez Rosję Krymie, w tym w koszarach wojskowych w Sowietśkim.

Kresy.pl/Tass

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. r2d2
  r2d2 :

  ruski okupant to ma jednak tupet, najpierw napada na sąsiednie państwo i ma pretensję że sąsiednie państwo się broni.
  Trzeba wspierać napadniętą Ukrainę i przekazywać broń w celu ataku na ruskich okupantów.
  Szkoda że Piłsudski podpisał traktat Ryski, zamiast dotrzymać sojuszu z Petlurą (Ukraina). Traktat “wyszedł bokiem” Polsce gdy Ruscy z Hitlerem napadli na nas w 1939r.
  Tym razem Polska nie popełni błędu z 1921r.
  Przypominam że w 1921r (Włoskie Rappalo) Niemcy i Ruscy podpisali pierwsze TAJNE pakty, w których ruscy udostępniali Niemcom poligony i tak to ruscy zaczęli hodować potęgę militarną Niemiec a później III Rzeszy. Zwieńczeniem długiej i owocnej współpracy Niemiec i Rosji (wtedy ZSRR) był pakt hańby Ribbentrop – Mołotow w którym dwa zbrodnicze reżimy podzieliły między siebie Europę środkowo wschodnią i tym samym wywołały II Wojnę Światową.

  • Kasper1
   Kasper1 :

   Po pierwsze napadły na nas Niemcy oraz ZSRR (nie “ruscy”) a rozkaz do agresji wydał GRUZIN. Atakująca nas Armia Czerwona składała się z Rosjan, Ukraińców, Białorusinów, Kazachów i wielu innych narodów ZSRR. Po drugie Piłsudski bardzo słusznie podpisał Traktat Ryski bo nie zamierzał poświęcać życia polskich żołnierzy w sprawie Petlury i państwa które już nie miało swojego terytorium czyli Ukraińskiej Republiki Ludowej której armia w 1920 roku liczyła ok. 7 tys. żołnierzy. Dla porównania w bolszewickiej Armii Czerwonej walczyło ok. 50 tys. Ukraińców i nawet wojska anarchistów Machno liczyły ok. 15 tys ludzi. Poza tym Piłsudski wiedział, że Petlura jest z nami dopóki nas potrzebuje a potem będzie próbował odebrać nam Małopolskę Wschodnią, Wołyń i Polesie a więc nie zamierzał popierać wroga. Po trzecie Rapallo zostało podpisane w 1922 (nie w 1921) roku przez Niemcy i ZSRR (nie Rosję) bo Rosji wtedy nie było jako podmiotu prawa międzynarodowego. Rosyjska Federacyjna Socjalistyczna Republika Radziecka podobnie jak Ukraińska SRR były ówcześnie częściami sowieckiego państwa. Ponadto idiotyzmem jest twierdzenie, że SOWIECKA agresja na Polskę w 1939 roku była efektem Traktatu Ryskiego który w 1921 roku był jedynym wyjściem. Tak jak napisałem powyżej Petlura ówcześnie był już politycznym “nikim” a URL nie miało ani terytorium ani znaczącego poparcia wśród Ukraińców którzy byli głownie bolszewikami lub, w zacznie mniejszym stopniu anarchistami.

   • r2d2
    r2d2 :

    Ruska propaganda i tyle, Buriat za cara to był rusek, ten sam Buriat za ZSRR to był Sowiet a po upadku ZSRR ten sam Buriat ponownie to Rusek. Faktów nie zmienisz.

    Jasnym jest że albo na tym terenie będzie rządzić Rosja albo Polska i tyle w temacie.
    Ukraińcy podjęli decyzje że chcą się przyłączyć do zachodu i ruscy okupanci muszą ten fakt przyjąć ponieważ Ukraina i Ukraińcy to nie Rosja i Ruscy jak twierdzisz, widać to po tym że kraj się broni tak jak Polska przed Ruskimi i Niemieckimi barbarzyńcami w 1939.
    Następnym krajem będzie Białoruś.
    Ruscy barbarzyńcy i okupanci to wrogowie i tyle w temacie.

    • Kasper1
     Kasper1 :

     Po pierwsze jesteś ofiarą nie tylko banderowskiej propagandy ale także ataku megalomanii bo jasne jest , że ratler czyli Polska nigdy nie będzie rządził w sąsiedztwie Rotweilera czyli Rosji. Po drugie Ukraińcy mogą sobie podejmować decyzje nie tylko o przyłączeniu do Zachodu ale nawet o przystąpieniu do G 7 czy związku mocarstw międzygalaktycznych ale nikt a szczególnie Rosja, Niemcy i Francja tych decyzji nie zaakceptują. Po trzecie Ukraina i Ukraińcy to tacy sami ruscy jak Rosjanie oraz Białorusini i wie to każdy kto był w tych krajach. Po czwarte Polska broniła się przed SOWIETAMI bo w składzie Armii Czerwonej byli nie tylko ruscy czyli Rosjanie, Ukraińcy i Białorusini ale także Kazachowie, Ormianie, Azerowie i inni.