Zespół sześciu rosyjskich samolotów przechwycił cztery izraelskie myśliwce gdy te wleciały bezprawnie w przestrzeń powietrzną Syrii.

Od zdarzenia doszło z 1 na 2 października. Zespół sześciu rosyjskich samolotów Su-30SM wykonywał lot patrolowy u śródziemnomorskiego wybrzeża Syrii. Po otrzymaniu komunikatu o zbliżaniu się niezidentyfikowanych samolotów skierowały się nad granicę z Libanem, skąd one nadlatywały. Okazało się, że granice Syryjskiej Republiki Arabskiej naruszyły cztery izraelskie myśliwce F-15I Ra’am. Wedłu portalu Nowa Strategia Izraelczycy zaskoczeni przechwyceniem przez Rosjan, czym prędzej zawrócili, odlatując nad Liban.

nowastrategia.org.pl/kresy.pl

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. szczurek
  szczurek :

  Tak jak pisałem 3 października ten incydent niesie jeszcze taką informację, że rosyjskie samoloty przeszły w tryb przechwytu bojowego. Podejrzewam, że czujniki F15 wykazały namierzanie przez systemy pokładowe Su. Ciekawe ,czy było to sprawdzanie Rosjan przez Izraelczyków. Niby Rosjanie informowali sąsiadów Syrii o zamknięciu przestrzeni powietrznej dla obcego lotnictwa. Jeżeli zostali zaskoczeni, skrytym podejściem, to może Rosjanie stosują jakieś systemy zakłócania , co było by wskazane przy osłonie swojego lotnictwa.

 2. jerzyjj
  jerzyjj :

  ,,DZIEKI OBECNYM DZIAŁANIOM STABILIZACYJNYM” ZACHODU I US-raela W SYRII ZGINEŁO 200 000 osób,.RANNYCH ZOSTAŁO
  1 000 000, A UCIEKŁO OD TEGO PRZEZ ZACHÓD NIESIONEGO DOBROBYTU 11 000 000 Syryjczyków.

  ŁAWROW:nie pozwolimy by Zachód z US-raelem na czele z SYRII zrobil druga
  Libię,Irak,Afganistan itd. …
  ,,USA, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Katar i Arabia Saudyjska wezwały rosyjskie władze do zaprzestania bombardowań tzw. umiarkowanej syryjskiej opozycji, gdyż ma to w ich ocenie zwiększać ryzyko wzrostu ekstremizmu w tym kraju.”
  W prowincji Idlib rosyjskie samoloty zrzuciły bomby na obóz w którym CIA trenowała bojówkarzy do walki z władzami Syrii.
  Chodzi o organizację Liwa Sukur Dżabal al-Zawija. Jej przywódca Hasan Hadż Ali twierdzi, że w trakcie wczorajszych nalotów na jego obóz spadło 20 pocisków. Organizacja ta od dawna jest sponsorowana przez Katar, ale również jest wspierana przez Waszyngton, który zdefiniował ją jako „umiarkowanych rebeliantów”. Pentagon dostarczał jej wyrzutnie kierowanych pocisków przeciwpancernych (TOW). W obozie przebywali agenci CIA, którzy szkolili bojówkarzy do walki z syryjską armią. Fakt pobytu agentow amerykańskiego wywiadu w zbombardowanym obozie potwierdził w wywiadzie dla CNN senator John McCain.
  POLAKU JEŚLI MASZ JESZCZE ODROBINĘ MÓZGU NIE SŁUCHAJ AMERYKANOW I POLSKICH PROSTYTUTEK MEDIALNYCH…
  Genie Energy Ltd. w lutym 2013 roku otrzymał koncesje na wydobycie ropy i gazu w Syrii. Koncesja obejmuje 153 mile kwadratowe i została przyznana na okres 36 miesięcy. Koncern posiada również koncesje na eksploatacje złóż ropy i gazu na terenie Izraela.
  Teraz już wiesz o co toczy się ta wojna i kto zainicjował w mediach Arabską Wiosnę oraz dlaczego prezydent Syrii został uznany za zagrażającego demokracji dyktatora. Koncesja na Syryjskie złoża ropy i gazu to główny, choć nie jedyny powód dla którego amerykańskie służby i dziennikarze z telewizji BBC dopuścili się tak bezczelnej prowokacji.
  Zobacz także: Energetyka i surowce w europie wschodniej na celowniku Nathana Rothschilda czytaj:,, ANGLOSYJONU”…