Rosja zaatakowała rakietami Kalibr zakłady na obrzeżach Kijowa, grozi kolejnymi atakami

Przy użyciu rakiet manewrujących Kalibr zniszczono warsztaty na obrzeżach Kijowa, gdzie produkowano i naprawiano rakietowe systemy przeciwlotnicze i przeciwokrętowe – podało rosyjskie ministerstwo obrony, grożąc przy tym kolejnymi atakami.

W nocy z czwartku na piątek Rosjanie przeprowadzili ataki rakietowe na obrzeżach Kijowa. Jak poinformowało rosyjskie ministerstwo obrony, celem były warsztaty fabryki maszyn „Wizar”. Strona rosyjska twierdzi, że produkowano tam i naprawiano ukraińskie rakietowe systemy obrony powietrznej i rakiety przeciwokrętowe. Użyto do tego rakietowych pocisków Kalibr, wystrzelonych z okrętów na Morzu Czarnym.

„Dziś w nocy przy użyciu morskich rakiet precyzyjnego rażenia dalekiego zasięgu ‘Kalibr’ przeprowadzono uderzenie na obiekt wojskowy na obrzeżach Kijowa. W rezultacie ataku na Żuljański Zakład Budowy Maszyn ‘Wizar’ zniszczono warsztaty produkcyjne i remontowe rakietowych systemów przeciwlotniczych dalekiego i średniego zasięgu, a także rakiet przeciwokrętowych” – powiedział rzecznik ministerstwa obrony Rosji, gen. Igor Konaszenkow.

Rzecznik ostrzegł też, że liczba ataków rakietowych na obiekty w Kijowie może wzrosnąć w przypadku, jeśli Ukraińcy będą prowadzić „prowokacje lub dywersję” na rosyjskim terytorium.

Konaszenkow twierdził też, że rosyjski system S-400 zestrzelił ukraiński śmigłowiec Mi-8, który według Rosjan miał przeprowadzić atak na obiekty cywilne w Klimowie, w obwodzie briańskim. Maszyna miała zostać strącona podczas powrotu do bazy. Ukraińskie służby twierdzą, że atak na Klimowo został przeprowadzony przez Rosję.

Dodajmy, że po zatonięciu rosyjskiego krążownika rakietowego „Moskwa”, okrętu flagowego Floty Czarnomorskiej, w rosyjskich mediach pojawiły się wezwania do odwetu, w tym do zbombardowania Kijowa. Jednostka wcześnie miała zostać trafiona jedną lub dwoma rakietami przeciwokrętowymi ukraińskiego systemu Neptun.

Zobacz także: Rosjanie ćwiczą z rakietami Kalibr na Morzu Japońskim. Japonia zbiera dane wywiadowcze [+VIDEO]

tvzvezda.ru / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz