Rosyjski generał i deputowany Andriej Gurulow zagroził Polsce. „Rosja wyceluje rakiety w Polskę” – stwierdził. Nazwał też Polskę „anglosaskim kundlem”.

Gurulow stwierdził w piątek, że „Rosja wyceluje rakiety w Polskę w odpowiedzi na rozmieszczenie amerykańskiej artylerii na granicy z obwodem kaliningradzkim”. Odniósł się w ten sposób do wypowiedzi wicepremiera, szefa MON Mariusza Błaszczaka.

Błaszczak mówił o 16. Dywizji Zmechanizowanej. Przypomniał, że jednostka w ostatnim czasie otrzymała koreańskie czołgi K2, a w przyszłości otrzyma zamówione w USA systemy artylerii rakietowej HIMARS.

„16 Dywizja Zmechanizowana z tygodnia na tydzień jest coraz mocniejsza, coraz silniejsza, siłą żołnierzy i posiadanego sprzętu” – oświadczył wicepremier. Podkreślił, że oddziały dywizji są rozmieszczone w pobliżu granicy z obwodem kaliningradzkim.

Zobacz także: Rosyjski deputowany wezwał do „denazyfikacji” Polski

Andriej Gurulow, rosyjski generał i deputowany oświadczył, że „Rosja wyceluje rakiety w Polskę w odpowiedzi na rozmieszczenie amerykańskiej artylerii na granicy z obwodem kaliningradzkim”.

Stwierdził też, że Polska jest „anglosaskim kundlem”, a Rosja „nie będzie z nimi negocjować na drodze dyplomatycznej”. „Jeśli pojawi się zagrożenie, należy na nie odpowiedzieć. Na NATO-owskie systemy położymy nasze” – dodał.

Gurulow został deputowanym do rosyjskiej Dumy w 2021 roku z ramienia partii Jedna Rosja. Jest członkiem komisji wydatków obronnych oraz Komitetu Obrony. Zanim zaangażował się w politykę został przeniesiony do rezerwy.

Zobacz także: Rosyjski deputowany: „Polacy przygotowują się do wojny”. „Spotkamy się bezpośrednio”

Przeczytaj: Rosyjski deputowany grozi Polsce: „Ich istnienie będzie wisiało na włosku” [+VIDEO]

polsatnews.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz